Nie przegap
Strona główna » Felietony » Tanie OC? To możliwe

Tanie OC? To możliwe

ocUbezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla każdego samochodu zarejestrowanego w Polsce, nie musi być obciążającym wydatkiem dla Twojego portfela. Dowiedz się, jak w pełni legalnie obniżyć składkę na ubezpieczenie OC i płacić mniej niż dotychczas.

Sprawdzone sposoby na tańsze OC

Istnieje kilka bezpiecznych metod, które pozwalają realnie obniżyć obowiązkowego ubezpieczenie OC. W przypadku osób młodych w wieku poniżej 27 lat, z małym doświadczeniem za kierownicą, a tym samym z niewielkimi zniżkami za bezszkodową jazdę optymalnym rozwiązaniem jest dopisanie do ubezpieczenia kogoś bliskiego, kto posiada pełne zniżki. Może to być jeden z rodziców, bliski znajomy czy ktokolwiek inny, kto wyraża na to zgodę. (Jeśli nie jest to rodzina trzeba również zapłacić podatek). Wówczas w obliczeniach składki uwzględnia się zniżki współwłaściciela, co automatycznie skutkuje niższą ceną. Warto pamiętać, o tym, że osoba udzielająca zniżek musi zostać współwłaścicielem auta – zachodzi tu konieczności spisania umowy darowizny i taka osoba musi być również dopisana do dowodu rejestracyjnego.

Jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na wysokość ubezpieczenia OC jest… Twój samochód. Jeżeli zależy Ci na niskich składkach, pomyśl o tym, zanim kupisz auto – wybierz model o możliwie małym silniki, ponieważ im mniejsza pojemność, tym niższe koszty ubezpieczenia. Ponadto zrezygnuj z aut kojarzonych ze sportową jazdą, takich jak BMW, Mercedes czy Honda – tańsze OC zapewnią Ci „spokojne” marki, czyli np. Skoda, Volkswagen albo Fiat.

Ubezpieczyciel zapyta również właściciela pojazdu o jego miejsce zamieszkania – ten czynnik ma bardzo duży wpływa na wysokość składki. Dla przykładu mieszkaniec województwa mazowieckiego w 2015 r. płacił średnio 811 zł za OC, a mieszkaniec województwa podlaskiego 394 zł. Teraz te ceny niestety wzrosły – szczególnie dla tych regionów w których te ceny nie były wysokie. Wynika to oczywiście z wielu czynników – ale decydującym był apel KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) do firm ubezpieczeniowych, aby zmieniły politykę cenową.

Najlepszym sposobem na niższe OC jest jednak po prostu bezpieczna jazda. Nie powodując ani nie biorąc udział w kolizjach, stłuczkach i wypadkach drogowych, stajesz się dla ubezpieczycieli tanim klientem, któremu można zaoferować korzystne ceny. Wystarczy kilka lat bezszkodowej jazdy i można się cieszyć z naprawdę dużych zniżek.

Jak wybrać najtańszą ofertę

Tyle o kryteriach związanych z osobą kierowcy oraz parametrami auta – druga sprawa to znalezienie jak najtańszego OC spośród setek ofert dostępnych na rynku. Większość agentów ubezpieczeniowych dysponuje bowiem kilkoma lub co najwyżej kilkunastoma ofertami różnych firm, co nie pozwala na znalezienie tej najkorzystniejszych spośród wszystkich możliwych. Kontaktowanie się indywidualnie z każdym ubezpieczycielem z osobna również mija się z celem z uwagi na stracony czas.

Doskonałym narzędziem, które daje szanse na odnalezienie najtańszego OC, jest natomiast serwis https://ubezpieczamy-auto.pl/. Wraz z nią szybko zestawisz ze sobą wiele ofert i w kilka chwil wybierzesz tę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Dzięki porównywarce oszczędzasz czas i pieniądze!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast