Nie przegap
Strona główna » Religia » Te Deum Laudamus – 100 – lecie rozbudowy kościoła parafialnego – zdjęcia

Te Deum Laudamus – 100 – lecie rozbudowy kościoła parafialnego – zdjęcia

 Z radością w sercu i szczerą wdzięcznością dla Boga i budowniczych kościoła parafialnego, wyśpiewaliśmy w niedzielę 28 października 2012 r. Ciebie Boga wysławiamy… Na uroczystość przybył ks. bp Ordynariusz Andrzej Jeż, Biskup Tarnowski, aby włączyć się w parafialne dziękczynienie i dokonać celebracji: błogosławieństwa odnowionej wieży, nowego parkingu, nowego Domu Duszpasterskiego i nadać mu imię bł. Karoliny Kózkówny.

Okazją stał się jubileusz 100 – lecia rozbudowy naszej świątyni, który podjęli pradziadowie z ks. Ludwikiem Kozakiem, ówczesnym proboszczem na czele.

Uroczystość zwieńczyła pracę parafian kilku ostatnich lat i stała się pięknym ukoronowaniem ludzkiego wysiłku i składanych ofiar, aby świątynia wzniesiona i rozbudowana sto lat temu, nadal jaśniała blaskiem, zachwycała ludzkie oko, a nade wszystko, by wciąż służyła na chwałę Bogu i pożytek Ludu Bożego. Uporządkowanie terenu wokół kościoła, z nowym, pięknym Domem Duszpasterskim, wspaniale harmonizuje z architekturą kościoła. Ufamy, że patronka domu, bł. Karolina Kózkówna, pochodząca z sąsiedniej Wał – Rudy, pomoże nam w troskach duszpasterskich, szczególnie w pracy z młodzieżą i będzie nam upraszać potrzebne łaski.

Ks. Biskup w miłych słowach, docenił trud parafian i proboszczów, który zaowocował wspomnianym już dziełem. Podkreślił również walory naszej świątyni z monumentalną wieżą, porównując ją do stylu bazylikowego.  Świętowanie zostało wpisane w Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, która co roku jest obchodzona w ostatnią niedzielę października.

Na jubileusz przybyli liczni goście, z p. Janem Tyssonem ze Lwowa, wnukiem architekta Jana Sasa Zubrzyckiego, który prowadził rozbudowę naszego kościoła. Na 100 – lecie została też wydana wspaniała książka, autorstwa naszego rodaka, p. Józefa Olchawy, który odszukał cenne materiały z unikalnymi zdjęciami i projektami rozbudowy.

Okoliczności jubileuszu i przybyli goście, z ks. Biskupem na czele, nadali wspaniałego splendoru wspominanym uroczystościom. Niech Dobry Bóg z Najświętszą Maryją Panną, Panią Borzęcina, naszą Patronką, przyjmą nasz hołd i uwielbienie, abyśmy nadal z łaską Bożą, mogli spełniać nasze życiowe powołanie i wypełniać Bożą wolę.

Ks. Czesław Paszyński – Proboszcz parafii

Zdjęcia: Mateusz Stąsiek

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast