Don't Miss
Home » Religia » Te Deum Laudamus – 100 – lecie rozbudowy kościoła parafialnego – zdjęcia

Te Deum Laudamus – 100 – lecie rozbudowy kościoła parafialnego – zdjęcia

 Z radością w sercu i szczerą wdzięcznością dla Boga i budowniczych kościoła parafialnego, wyśpiewaliśmy w niedzielę 28 października 2012 r. Ciebie Boga wysławiamy… Na uroczystość przybył ks. bp Ordynariusz Andrzej Jeż, Biskup Tarnowski, aby włączyć się w parafialne dziękczynienie i dokonać celebracji: błogosławieństwa odnowionej wieży, nowego parkingu, nowego Domu Duszpasterskiego i nadać mu imię bł. Karoliny Kózkówny.

Okazją stał się jubileusz 100 – lecia rozbudowy naszej świątyni, który podjęli pradziadowie z ks. Ludwikiem Kozakiem, ówczesnym proboszczem na czele.

Uroczystość zwieńczyła pracę parafian kilku ostatnich lat i stała się pięknym ukoronowaniem ludzkiego wysiłku i składanych ofiar, aby świątynia wzniesiona i rozbudowana sto lat temu, nadal jaśniała blaskiem, zachwycała ludzkie oko, a nade wszystko, by wciąż służyła na chwałę Bogu i pożytek Ludu Bożego. Uporządkowanie terenu wokół kościoła, z nowym, pięknym Domem Duszpasterskim, wspaniale harmonizuje z architekturą kościoła. Ufamy, że patronka domu, bł. Karolina Kózkówna, pochodząca z sąsiedniej Wał – Rudy, pomoże nam w troskach duszpasterskich, szczególnie w pracy z młodzieżą i będzie nam upraszać potrzebne łaski.

Ks. Biskup w miłych słowach, docenił trud parafian i proboszczów, który zaowocował wspomnianym już dziełem. Podkreślił również walory naszej świątyni z monumentalną wieżą, porównując ją do stylu bazylikowego.  Świętowanie zostało wpisane w Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, która co roku jest obchodzona w ostatnią niedzielę października.

Na jubileusz przybyli liczni goście, z p. Janem Tyssonem ze Lwowa, wnukiem architekta Jana Sasa Zubrzyckiego, który prowadził rozbudowę naszego kościoła. Na 100 – lecie została też wydana wspaniała książka, autorstwa naszego rodaka, p. Józefa Olchawy, który odszukał cenne materiały z unikalnymi zdjęciami i projektami rozbudowy.

Okoliczności jubileuszu i przybyli goście, z ks. Biskupem na czele, nadali wspaniałego splendoru wspominanym uroczystościom. Niech Dobry Bóg z Najświętszą Maryją Panną, Panią Borzęcina, naszą Patronką, przyjmą nasz hołd i uwielbienie, abyśmy nadal z łaską Bożą, mogli spełniać nasze życiowe powołanie i wypełniać Bożą wolę.

Ks. Czesław Paszyński – Proboszcz parafii

Zdjęcia: Mateusz Stąsiek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast