Don't Miss
Home » Religia » TGN / Kolumbowie rocznik 2018

TGN / Kolumbowie rocznik 2018

Za ojczyznę w sanktuarium patrona Polski w Szczepanowie modlili się Rycerze Kolumba.

Zakończyła się dziewięciomiesięczna nowenna przed narodowym świętem 11 listopada w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie, patrona Polski.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława.

– Polska nie jest własnością jakiejś grupy czy partii. Polska jest dla wszystkich – podkreślał w homilii ks. Pasiut przywołując przykłady zawłaszczania ojczyzny przez grupy interesów czy partie polityczne.

W czasie Eucharystii został pobłogosławiony sztandar Rycerzy Kolumba z rady gromadzącej mężczyzn z terenu dekanatu szczepanowskiego. Na sztandarze umieszczono m.in. wizerunek św. Stanisława BM.

Za poległych w obronie ojczyzny modlono się po Mszy św. odmawiając różaniec w krużgankach Panteonu Świętych i Błogosławionych. Przed tablicą katyńską oraz smoleńską zapalono sto zniczy na pamiątkę 100 lat niepodległości Polski.

Dla wytrwałych koncert „Jesteś, który Jesteś” zagrał zespół Noro Lim. Uczestnicy mogli wysłuchać utworów tematycznie związanych z modlitwą „Ojcze nasz”.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny
Foto Gość

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast