Nie przegap
Strona główna » Religia » Tłumy przyjaciół pożegnały Lillę Sztyler / zdjęcia

Tłumy przyjaciół pożegnały Lillę Sztyler / zdjęcia

W sobotę 24 marca 2018 r. kościół pw. św. Jakuba Apostoła i NMP Matki Kościoła wypełnił się białymi liliami. Brzesko, Lednica, Jamna. Rodzina, wodzireje, tancerze i wiele innych osób pożegnało Lillę Sztyler.

W kościele pw. św. Jakuba Apostoła i NMP Matki Kościoła odbyły się uroczystości pogrzebowe Lilli Sztyler.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prał. Józef Drabik, kustosz brzeskiej fary.

– Świętej pamięci pani Lilla była człowiekiem orkiestrą, która potrafiła obdzielić dobrem mnóstwo osób – powiedział kapłan we wstępie do Mszy św.

Homilię wygłosił o. Andrzej Chlewicki OP z Ośrodka Dominikańskiego na Jamnej.

– Odeszłaś nagle, nieoczekiwanie. Dla nas to wielka strata. Coś w duszy cierpi! Lillo, jesteś nam bardzo bliska. Masz wielką rodzinę! Jesteśmy, by się z Tobą pożegnać, podziękować za ogrom dobra i piękna, co kształtem jest miłości. Byłaś szczodra w dzieleniu się miłością. Szczodra i nieoszczędna… – przypomniał dominikanin.

Lilla Sztyler była pedagogiem, nauczycielem tańca, wodzierejem. Angażowała się w ruch Lednica 2000, w warsztaty tancerzy lednickich, należała do brzeskiej Rodziny Kolpinga, w której założyła grupę młodych.

Na pogrzebie pani Lilli pojawili się wodzireje i wodzirejki ubrani we fraki. Osoby związane z Lednicą i Jamną zaznaczyły swą obecność białymi strojami i sztandarami lednickimi. W modlitwie uczestniczyły dzieci, których zmarła uczyła tańców ludowych.

Rodzina zwróciła się do uczestników pogrzebu, by – jeśli wyrażą taką wolę – przynieśli ze sobą białe lilie, ulubione kwiaty śp. Lilli Sztyler. Nie było osoby, która nie miałaby w rękach lilii lub kwiatów w białym kolorze.

Ciało zmarłej zostało złożone na cmentarzu komunalnym przy ul. Czarnowiejskiej w Brzesku.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Fot. Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast