Nie przegap
Strona główna » Kultura » Tradycja nie zaginie

Tradycja nie zaginie

8 kwietnia br. odbył się „Gminny Konkurs Pisanki Ludowej i Palmy Wielkanocnej” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Ocenie podlegały pisanki zdobione tradycyjnymi technikami, pisanki zdobione techniką dowolną oraz palmy wielkanocne. Coroczny konkurs ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji zdobnictwa pisanek i wytwarzania plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy oraz zainteresowanie szczególnie młodych ludzi tradycjami wielkanocnymi.

W tegorocznym konkursie wzięły udział prace dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez GOK w świetlicach w Borzęcinie Górnym, w Bielczy, Przyborowie i Łękach oraz uczniowie z: Zespołu Szkół w Przyborowie, Zespołu Szkół w Bielczy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Górnym, Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym, przedszkola w Borzęcinie Dolnym, przedszkola w Borzęcinie Górnym oraz przedszkola w Przyborowie. Jury w składzie: Piotr Kania Dyrektor GOK – Przewodniczący, Danuta Rogóż, Anna Rogóż, Anna Szafraniec przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia:

PISANKA ZDOBIONA TECHNIKĄ TRADYCYJNĄ
Kat. starsza:
I miejsce: Karolina Chodacka kl. II Gimnazjum – GOK Przyborów
Wyróżnienia: Gabriela Przesławska kl. II Gimnazjum – GOK Przyborów
Bartłomiej Żurek kl. II Gimnazjum – GOK Przyborów
Mateusz Duch kl. III Gimnazjum – GOK Przyborów

Kat. młodsza:
I miejsce ex.: Angelika Duda kl. I – GOK Borzęcin Górny
I miejsce ex.: Natalia Marek kl. V – GOK Jagniówka

II miejsce ex.: Weronika Wesołowska kl. V – GOK Borzęcin Górny
II miejsce ex.: Julita Kołodziejska kl. VI – GOK Borzęcin Dolny
II miejsce ex.: Dominika Banaś kl. V – GOK Borzęcin Górny

III miejsce ex: Justyna Duda kl. III – GOK Borzęcin Górny
III miejsce ex: Anna Sworniowska kl. IV – GOK Borzęcin Górny
III miejsce ex: Michał Żurek kl. IV – GOK Przyborów
III miejsce ex: Anna Tomaszek kl. V – GOK Jagniówka
III miejsce ex: Klaudia Kozioł kl. V – GOK Borzęcin Górny
III miejsce ex: Wiktoria Rechul kl. V – GOK Borzęcin Górny
III miejsce ex: Adrianna Dębińska kl. VI – GOK Jagniówka
III miejsce ex: Maria Sworniowska kl. VI – GOK Borzęcin Górny
III miejsce ex: Patrycja Duda kl. VI – GOK Borzęcin Górny

PISANKA ZDOBIONA TECHNIKĄ DOWOLNĄ
Kat. starsza:
I miejsce: Kinga Latocha kl. III Gimnazjum- Przyborów
II miejsce: Emilia Matys kl. I Gimnazjum – Przyborów
III miejsce: Marcin Więcek kl. III Gimnazjum – Bielcza

Kat. młodsza:
I miejsce: Gabrysia Płachno kl. III – Borzęcin Dolny
II miejsce ex.: Estera Noga kl. IV – Przyborów
II miejsce ex.: Klaudia Kubala kl. IV – Borzęcin Górny
III miejsce: Agata Zielińska kl. V- Borzęcin Dolny

Wyróżnienie: Brygida Bolek i Emilia Hamielec kl. II – Bielcza

PISANKA ZDOBIONA TECHNIKĄ DOWOLNĄ
Kat. przedszkole
I miejsce: Przyborów
II miejsce: Borzęcin Górny
III miejsce: Borzęcin Dolny

PALMA
I miejsce: Przedszkole w Borzęcinie Dolnym
II miejsce ex. Przedszkole w Przyborowie oraz Przedszkole w Borzęcinie Górnym

PK

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*