Don't Miss
Home » Religia » Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 12 maja 2018 r.

Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 12 maja 2018 r.

W sobotę 12 maja główna uroczystość odpustowa w Szczepanowie. Zapraszamy do wysłuchania transmisji z uroczystości  RDN Małopolska oraz do oglądania transmisji online prowadoznych także na naszym profilu  FB. Szczegóły poniżej.

W programie uroczystości:
Godz. 10.15 – Procesja do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.

10.45 – Erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim

11.00 – Uroczysta suma pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł; Katedralnej i Kolegiackich; z Bochni, Mielca, Nowego Sącza, i Wojnicza oraz Księży z Diecezji i Gości.

Na uroczystości zostali zaproszeni wierni z Dekanatu Szczepanowskiego z parafii: Bielcza, Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Bucze, Maszkienice, Mokrzyska, Przyborów, Rudy Rysie; a także Alumni WSD w Tarnowie; Siostry zakonne z rejonu, Parafie Św. Stanisława BM; Samorządowcy; Małopolska Szkołę Wyższą w Tarnowie; Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska; Katecheci świeccy; Nadzwyczajni Szafarzy Komunii Świętej; LSO – Lektorzy i Ministranci, DSM; PDMD; Grupy Kolędnicze i  Pielgrzymi.

 

W niedzielę 6 maja w Parafii Szczepanów – w Sanktuarium Świętego Stanisława BM, rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM. Hasłem przewodnim uroczystości jest: „ ŚWIĘTY STANISŁAW PATRONEM JEDNOŚCI NARODOWEJ” w 100 – rocznica odzyskania Niepodległości oraz 40. rocznica pobytu Kard Karola Wojtyły w Szczepanowie oraz wyboru na Papieża. Uroczyste zakończenie odpustu w niedzielę 13 maja.

TRANSMISJE:

Msza Święta odpustowa będzie transmitowana przez Radio RDN.

Z kolei transmisja video z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie będzie dostępna na stronie parafii w zakładce KAMERA <== od godz. 11.00 

Także nasza redakcja przygotuje mobilną transmisję z całości uroczystości – poczynając od  procesji z Kaplicy Narodzenia do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z Diecezji; poprzez uroczystość erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim oraz uroczystą sumę pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Transmisja będzie prowadzona na profilu w serwisie facebook.com <==

Święty Stanisław, Biskup i Męczennik, urodził się w Szczepanowie w diecezji tarnowskiej, około roku 1030. Był biskupem krakowskim w latach 1072-1079. Zginął w 1079 roku śmiercią męczeńską przez rozczłonkowanie, skazany przez króla Bolesława Śmiałego, któremu wypomniał nadużycia. Święty Stanisław, obok św. Wojciecha i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest pierwszorzędnym patronem Polski. Uroczystość ku jego czci przypada 8 maja.

bazylikaszczepanow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast