Nie przegap
Strona główna » Sport » Tropem Wilczym w Jadownikach

Tropem Wilczym w Jadownikach

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W niedzielę 26 lutego w  230 miastach w całym kraju oraz m.in. w Nowym Jorku, Londynie oraz na Ukrainie, Litwie i w Australii odbędzie się tegoroczna piąta edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Po raz drugi na liście można znaleźć Jadowniki.

Oprócz biegu w tym dniu organizatorzy przygotowali wieczorny program artystyczny – gwiazdą wieczoru w Jadownikach będzie – TADEK Firma Solo.

Ideą projektu jest przede wszystkim uhonorowanie Żołnierzy Wyklętych, uczczenie ich pamięci, ale także przybliżenie historii i pokazanie kim byli. Intencją Biegu jest więc także edukacja dotycząca Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjna długość Biegu wynosi 1963 metry, co stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak “Lalek”. Dodatkowo w Jadownikach odbędzie się bieg na dystansie 10 tysięcy metrów.

Biuro zawodów, szatnie, toalety, natryski oraz depozyty będą znajdowały się w budynku sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Jadownikach, ul. Szkolna 7 ; 32-851 Jadowniki. W obu biegach prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby poniżej 16 roku życia mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody opiekuna prawnego. Limit uczestników biegu, którzy otrzymają pełne pakiety startowe wynosi 200 osób – aktualnie do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 200 osób. Pakiety startowe będą wydawane w godzinach 9.00 – 11.00. Rozpoczęcie biegu zaplanowano na godz. 12.00.

Do wyboru będą przygotowane 2 trasy:
TRASA 1: dystans 1963 m.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.

TRASA 2: dystans 10 km.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna, oznaczona co 1 km

Organizatorami biegu są: Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Jadowniki, Burmistrz Brzeska oraz Brzeski Klub Biegacza „VICTORIA”.

Dodatkowe informacje nt. biegu można znaleźć na stronie: http://tropemwilczym.com.pl/ <==

Program Narodowych Obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” / część sportowa

Jadowniki 26.02.2017 r.

Godz. 12.00

Ogólnopolski Bieg „Tropem Wilczym” – Budynek Gimnazjum w Jadownikach, ul. Szkolna 7
Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1963 m oraz 10 km

tropemwilczym.com.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast