Don't Miss
Home » Felietony » Trudna rodzinna decyzja

Trudna rodzinna decyzja

Szybką i trudną decyzję musiała podjąć wczoraj wieczorem czteroosobowa rodzina planująca wakacje w Bułgarii. Kontrola paszportowa na lotnisku w Krakowie-Balicach ujawniła bowiem, że głowa rodziny (ojciec) legitymuje się unieważnionym administracyjnie dowodem osobistym.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie innego dokumentu tożsamości uprawniającego do przekroczenia granicy, w związku z tym nie zezwolono mu na wyjazd z Polski.

Okazało się, że 5 dni wcześniej niedoszły pasażer zagubił swój dowód osobisty. Zgłosił ten fakt odpowiednim organom, które unieważniły dokument. Polak odnalazł jednak zagubiony dowód osobisty i postanowił nadal się nim posługiwać.

Funkcjonariusze SG pouczyli obywatela RP o konieczności wyrobienia nowego dowodu osobistego.

Pozostali członkowie rodziny, posiadający ważne dokumenty podróży ostatecznie zdecydowali o wylocie na opłacone wakacje. 

Pamiętajmy o tym, że po zgłoszeniu utraty dokumentu, zostaje on unieważniony przez właściwy organ i nie uprawnia do przekraczania granicy.

Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje przypominamy, o czym należy pamiętać przed czekającą podróżą.

karpacki.strazgraniczna.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast