Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trudne jesienne warunki na drogach – kierowcy noga z gazu.

Trudne jesienne warunki na drogach – kierowcy noga z gazu.

Okres jesienny to gwałtowne pogorszenie się warunków drogowych. Brzescy policjanci apelują do kierowców o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Wcześniej zapadający zmrok, częste opady deszczu, a przede wszystkim mokra i śliska jezdnia to warunki, które nie sprzyjają kierowcom. Wraz ze zmianą pogody zmienia się także przyczepność naszych pojazdów do drogi. Prowadzenie samochodu w takich warunkach wymaga od kierującego zdecydowanie większej koncentracji uwagi i czujności podczas jazdy. Pamiętajmy, aby jechać z prędkością pozwalającą na szybką reakcję i panowanie nad pojazdem, nawet wówczas kiedy niespodziewanie na naszej drodze pojawi się przeszkoda. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to wciąż najczęstsze przyczyny wypadków.

W okresie jesiennym najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i rowerzyści. Policjanci apelują do nich, aby poruszając się po zmroku używali elementów odblaskowych. Jak ważną spełniają one funkcję na drodze wie każdy kierujący, który uniknął potrącenia zauważonego wcześniej pieszego czy rowerzysty właśnie dzięki odblaskom. Zapewniają one przede wszystkim widoczność, jak również dają czas na reakcję kierowcy. Zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok oraz panują złe warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że po zmierzchu, bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni z odległości zaledwie 20-30 metrów. Odblaski sprawią, że pieszy będzie widoczny dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu z odległości aż kilkuset metrów.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast