Don't Miss
Home » Wiadomości » Trwa budowa Centrum Kulturalnego Wsi Przyborów

Trwa budowa Centrum Kulturalnego Wsi Przyborów

Trwają prace związane z realizacją inwestycji pod nazwą „Przebudowa i modernizacja Remizy OSP w Przyborowie na potrzeby Centrum Kulturalnego Wsi”. Po zakończeniu prac realizowanych przez  Firmę Handlowo – Usługową BUDOMAT z Wojnicza, polegających na przebudowie i modernizacji budynku, do realizacji kolejnego zakresu obejmującego zagospodarowanie terenu wokół obiektu przystąpiła firma GOR – BUD spółka cywilna z Gorlic. Niebawem zlecone zostaną również prace związane z wyposażeniem obiektu w zakresie wszystkich zlokalizowanych w nim funkcji. Wartość inwestycji zamyka się kwotą 2,53 miliona złotych, z czego 1,75 mln złotych stanowi dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich, schemat B: Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa.

Inwestycja polega na przebudowie i modernizacji Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie wraz z otoczeniem na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalnego Wsi o charakterze wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej – przypomina Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.  – W ramach jej realizacji niemal podwojona została powierzchnia użytkowa obiektu, która obecnie wynosi 789 metrów kwadratowych. Dzięki temu zarówno druhowie OSP, jak też instytucje kultury zyskają komfortowe warunki do prowadzenia swojej działalności – informuje wójt Kwaśniak.

Przypomnijmy, że na parterze obiektu zlokalizowane są pomieszczenia dla Straży Pożarnej – 2 stanowiska garażowe, garaż naprawczy, biuro zarządu OSP z funkcją sali szkoleń, pomieszczenie socjalno-szatniowe, biblioteka i klub z kafejką internetową, węzeł sanitarny dostępny z zewnątrz, kotłownia i centrala telefoniczna. Na pierwszym piętrze sala konsumpcyjna z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz sala taneczna. W najbliższym czasie, do nowopowstałych pomieszczeń zostanie zakupione pełne wyposażenie meblowe oraz komputery wraz z oprogramowaniem,  stół tenisowy i bilardowy i sprzęt audiowizualny. Centrum zostanie oddane do użytku na przełomie 2012/2013 roku.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast