Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trwa budowa sieci tranzytowej wodociągu Borzęcin – Bielcza

Trwa budowa sieci tranzytowej wodociągu Borzęcin – Bielcza

Blisko trzy kilometrowy odcinek sieci wodociągowej połączy miejscowości Borzęcin i Bielcza, w gminie Borzęcin. Realizowana inwestycja, której wykonawcą jest firma “STANMAL” Stanisław Malec ze Starych Żukowic ma nie tylko zapewnić miejscowościom gminy dywersyfikację dostaw, ale również w przypadku wykonania podobnego połączenia na odcinku Borzęcin – Przyborów ujednolicenie cen wody. Wartość robót zgodnie z umową zamyka się kwotą blisko 257 tysięcy złotych. Termin zakończenia realizacji prac określono na 30 listopada br.

– Aktualnie, ze względu na różnych dostawców, mieszkańcy gminy płacą różne stawki za metr sześcienny wody – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Dla Łęk, Bielczy i Przyborowa, gdzie dostawcą jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku jest to kwota 4,14 złotych brutto, a dla Borzęcina, Warysia i Jagniówki, gdzie dostawy realizuje Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej 2,97 złotych brutto. Różnica w opłacie stanowi 1,17 złotych od metra sześciennego.

Jak tłumaczy gospodarz gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak połączenie sieci da samorządowi gminy możliwość wyboru dostawcy wody dla mieszkańców wszystkich miejscowości. Podstawowym kryterium w tym przypadku będzie jakość i cena. Dzięki realizowanym inwestycjom odpłatność w gminie zostanie ujednolicona. Wiele wskazuje na to, że nowe stawki opłat za wodę zaczną obowiązywać w 2014 roku. Stanie się to możliwe dzięki realizacji budowy kolejnego, planowanego przez gminę połączenia na odcinku Borzęcin – Przyborów.

Kurier Borzęcki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast