Don't Miss
Home » Wiadomości » Trwa wodociągowanie w gminie Iwkowa

Trwa wodociągowanie w gminie Iwkowa

W gminie Iwkowa trwa budowa wodociągu. Prace są zaawansowane. – Cały czas przybywa nam mieszkańców – mówi wójt Iwkowej Bogusław Kamiński. – Buduje się coraz więcej domów. Średnio wydajemy rocznie 70 decyzji o warunkach zabudowy. Rośnie zatem zapotrzebowanie na wodę. Wcześniej wystarczyły zasoby lokalne na wodę. Teraz korzystamy już ze źródeł zewnętrznych. W zawiązku z tym, że istnieje możliwość na składanie wniosków na środki zewnętrzne na to zadanie, uczyniliśmy to – dodaje wójt.

W tej chwili trwa IV etap budowy wodociągu, obejmujący miejscowości Kąty – Grabie, Porąbkę Iwkowską i Wojakową. Wykonano główną linię zasilającą i w tej chwili trwa budowa przyłączy do domów. Za wykonanie przyłącza płaci właściciel posesji, na której jest ono wykonywane. Koszty wykonania przyłącza jest różna.

W zależności od jego długości. Jak do tej pory wszyscy są zadowoleni z wykonywanych prac. Gmina rozwija się i przyłączy będzie najprawdopodobniej coraz więcej.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast