Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

2591-1W sierpniu została podpisana umowa na inwestycję dotyczącą regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu utrwalone i zabezpieczone zostanie koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości około 1,9 kilometra.

Projekt powstał w ramach partnerstwa Gminy Dębno z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Wybranym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji jest firma PBM Sułkowscy z Limanowej. Prace nad regulacją potoku mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Trwają już prace konserwacyjne przy “Niedźwiedziu” na terenie Maszkienic i Porąbki Uszewskiej (na odcinkach długości ok. 600 metrów), oraz przy rzece Kisielinie na terenie Sufczyna (ok. 500 m). W ramach przeprowadzonej konserwacji bieżącej zostanie tam wykarczowane poszycie, oczyszczony teren, naprawione opaski brzegowe i zlikwidowane zatory o łącznej długości 1100 metrów. Zadanie zostanie zakończone w październiku bieżącego roku.

Łączne koszty prowadzonych na terenie Gminy Dębno inwestycji wyniosą prawie 2,5 miliona złotych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast