Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

2591-1W sierpniu została podpisana umowa na inwestycję dotyczącą regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu utrwalone i zabezpieczone zostanie koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości około 1,9 kilometra.

Projekt powstał w ramach partnerstwa Gminy Dębno z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Wybranym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji jest firma PBM Sułkowscy z Limanowej. Prace nad regulacją potoku mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Trwają już prace konserwacyjne przy “Niedźwiedziu” na terenie Maszkienic i Porąbki Uszewskiej (na odcinkach długości ok. 600 metrów), oraz przy rzece Kisielinie na terenie Sufczyna (ok. 500 m). W ramach przeprowadzonej konserwacji bieżącej zostanie tam wykarczowane poszycie, oczyszczony teren, naprawione opaski brzegowe i zlikwidowane zatory o łącznej długości 1100 metrów. Zadanie zostanie zakończone w październiku bieżącego roku.

Łączne koszty prowadzonych na terenie Gminy Dębno inwestycji wyniosą prawie 2,5 miliona złotych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast