Nie przegap
Strona główna » Region » Trwają Społeczne Konsultacje Programu PiS dla Małopolski

Trwają Społeczne Konsultacje Programu PiS dla Małopolski

pisMarszałek Marek Kuchciński oraz Mariusz Kamiński, były szef CBA na ziemi tarnowskiej.

19 maja (niedziela) w Bochni w Kinie Regis odbyło się spotkanie otwarte tarnowskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Bochni i powiatu bocheńskiego. Gościem spotkania był wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. W tym samym dniu z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej w budynku Ośrodka Spotkania Kultur spotkał się Mariusz Kamiński, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Trwają Społeczne Konsultacje Programu PiS dla Małopolski. Podczas konferencji prasowej rozpoczynającej cykl konsultacji, Beata Szydło – przewodnicząca PiS w Małopolsce zapowiedziała, że politycy i samorządowcy ugrupowania odwiedzą w tym roku, z przygotowanymi przez ekspertów założeniami programowymi, wszystkie powiaty w Małopolsce.

Spotkanie konsultacyjne w Bochni, swoją obecnością wsparł Marszałek Marek Kuchciński. W czasie spotkania rozmawiano z mieszkańcami nie tylko o polskiej polityce, ale przede wszystkim o problemach społeczności lokalnych. Za najważniejsze bolączki Małopolski, którymi należy zająć się w pierwszej kolejności uznano kwestie walki z bezrobociem, polityki prorodzinnej oraz społecznej, służby zdrowia, a także edukacji i infrastruktury, które winny być fundamentem pod gospodarczy rozwój Regionu.

Chcemy, aby nasz ostateczny program dla Małopolski powstał w duchu dialogu i zrozumienia. Nie chcemy jak obecna władza, zamykać się w biurach i gabinetach, odgradzać od ludzi barierkami i ochroniarzami – mówił prezes PiS w okręgu tarnowskim Poseł Edward Czesak.

Obok Bochni dotychczasowe spotkania odbyły się w Nowym Sączu (22 kwietnia), Wolbromiu (26 kwietnia) i Skawinie (17 maja). Początkiem czerwca czekają nas konsultacje w Tarnowie, Lisiej Górze oraz Wierzchosławicach, o których będziemy szczegółowo informować.

JWW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast