Nie przegap
Strona główna » Sport » Trzecie miejsce Wojtka Wojdaka w Berlinie!

Trzecie miejsce Wojtka Wojdaka w Berlinie!

Ostatnie tygodnie to dla Wojtka Wojdaka okres tytanicznej pracy. Jeszcze pod koniec lipca przeżywaliśmy emocje związane z Mistrzostwami Świata w Pływaniu w Budapeszcie (i jego srebrny medal na 800 m stylem dowolnym), by w pierwszych dniach sierpnia śledzić jego zmagania na zawodach Pucharu Świata w Moskwie.

Wojciech Wojdak w trakcie tych zawodów był bardzo blisko podium na 400 m stylem dowolnym. Z drugim rezultatem awansował do finału na 400 m stylem dowolnym. Do miejsca na podium zabrakło niewiele. Wojtek dopłynął do mety finałowego wyścigu z wynikiem 3:41.26, który dał mu 4. miejsce.

Ale to nie koniec pływackich zmagań – 6 sierpnia podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie trzeci medal dla naszej reprezentacji wywalczył właśnie Wojciech Wojdak! Podopieczny Marcina Kacera zajął 3. miejsce na 1500 m stylem dowolnym, a więc w konkurencji, w której stał również na podium ubiegłorocznych mistrzostw świata w Windsorze. Zanotował wynik 14:30.57. Lepiej w swojej karierze pływał tylko dwukrotnie. Zmagania wygrał Gabriele Detti z Włoch (14:18.33) przed Henrikiem Christiansenem z Norwegii (14:21.53).

Serdecznie gratulujemy kolejnego zwycięstwa!