Don't Miss
Home » Sport » Trzecie miejsce Wojtka Wojdaka w Berlinie!

Trzecie miejsce Wojtka Wojdaka w Berlinie!

Ostatnie tygodnie to dla Wojtka Wojdaka okres tytanicznej pracy. Jeszcze pod koniec lipca przeżywaliśmy emocje związane z Mistrzostwami Świata w Pływaniu w Budapeszcie (i jego srebrny medal na 800 m stylem dowolnym), by w pierwszych dniach sierpnia śledzić jego zmagania na zawodach Pucharu Świata w Moskwie. 

Wojciech Wojdak w trakcie tych zawodów był bardzo blisko podium na 400 m stylem dowolnym. Z drugim rezultatem awansował do finału na 400 m stylem dowolnym. Do miejsca na podium zabrakło niewiele. Wojtek dopłynął do mety finałowego wyścigu z wynikiem 3:41.26, który dał mu 4. miejsce.

Ale to nie koniec pływackich zmagań – 6 sierpnia podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie trzeci medal dla naszej reprezentacji wywalczył właśnie Wojciech Wojdak! Podopieczny Marcina Kacera zajął 3. miejsce na 1500 m stylem dowolnym, a więc w konkurencji, w której stał również na podium ubiegłorocznych mistrzostw świata w Windsorze. Zanotował wynik 14:30.57. Lepiej w swojej karierze pływał tylko dwukrotnie. Zmagania wygrał Gabriele Detti z Włoch (14:18.33) przed Henrikiem Christiansenem z Norwegii (14:21.53).

Serdecznie gratulujemy kolejnego zwycięstwa!

IB / megatiming.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast