Nie przegap
Strona główna » Region » Trzej Pakistańczycy nielegalnie wjechali do Polski

Trzej Pakistańczycy nielegalnie wjechali do Polski

W dniu 13 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze PSG w Zakopanem w miejscowości Andrychów zatrzymali trzech obywateli Pakistanu.

Mężczyźni ukryci w naczepie samochodu ciężarowego nielegalnie wjechali do Polski. Informację o nielegalnych imigrantach, którzy znajdują się w samochodzie ciężarowym Straż Graniczna otrzymała od Policji z Andrychowa. Natomiast Policję poinformował kierowca tira – ob. Serbii – który po dokonaniu odprawy celnej, na terenie placu celnego w Andrychowie usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy prowadzonego przez niego samochodu ciężarowego. Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze PSG Zakopane. W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, iż ob. Pakistanu wjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego marki Mercedes w dniu 13.04.2018 r. przez byłe drogowe przejście graniczne w Chyżnem. Po wykonanych czynnościach procesowych przez funkcjonariuszy Policji, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki SG w Zakopanem.

Trzem obywatelom Pakistanu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa za czyn z art. 264 § 2 kk. tj. w dniu 13.04.2018 r. w warunkach z góry powziętego zamiaru, we współdziałaniu przekroczyli granicę państwową Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom, w ten sposób, że nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy RP, w ukryciu zamkniętej naczepy na serbskich numerach rejestracyjnych ciągnika siodłowego marki Mercedes, wyruszając z Republiki Serbii, przekroczyli wbrew przepisom granicę słowacko-polską, w m. Chyżne, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego na terytorium państw UE.

Obywatele Pakistanu przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze.

W dniu 14.04.2018 po południu w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie cudzoziemcy zostali w ramach readmisji uproszczonej przekazani stronie słowackiej. 

Karpacki Oddział Straży Granicznej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast