Don't Miss
Home » Religia » Trzeźwość egzaminem z wolności – Diecezjalna Pielgrzymka w intencji Trzeźwości

Trzeźwość egzaminem z wolności – Diecezjalna Pielgrzymka w intencji Trzeźwości

W niedzielę 30 września Parafia Szczepanów będzie przeżywać odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. W tym dniu odbędzie się XXXVII Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości do Szczepanowa, która jest wspólnym wołaniem Kościoła o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami. “Trzeźwość egzaminem z wolności” – to hasło tegorocznej pielgrzymki.

Modlitewno – ekspiacyjne czuwanie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpocznie się już w sobotę, Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, które poprowadzą członkowie diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z Diecezji. 

Droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie o, godz. 10.30. Suma odpustowa, o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. prałata Adama Liszki. Z kolei o godzinie 12.45 świadectwa wolności osoby uzależnionej, współuzależnionej i abstynenta.

Kustosz sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie – ks. prałat Władysław  Pasiut serdecznie zaprasza do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o trzeźwość.

4 października 1981 r. Ordynariusz diecezji tarnowskiej Ks. Bp Jerzy Ablewicz na diecezjalnej uroczystości Apostolstwa Trzeźwości odbywającej się w Szczepanowie ogłosił drugi odpust ku czci Św.. Stanisława, upamiętniający fakt przeniesienia jego relikwii z grobu przy kościele św. Michała do grobu w Katedrze na Wawelu w 1088 r. Jest on obchodzony w ostatnią niedzielę września, jako uroczystość diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, którego Św. Stanisław jest patronem.

bazylikaszczepanow.pl

Plakat

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast