Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Turniej BRD dla przedszkolaków

Turniej BRD dla przedszkolaków

24 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyła się siódma edycja turnieju „Bezpieczeństwo ruchu drogowego na wesoło” dla przedszkolaków zorganizowana przez nauczycieli „trójki”.

Koordynatorem przedsięwzięcia jak co roku była Dorota Wojtyś. Zadania przygotowały i przeprowadziły Renata Libera i Teresa Sediwy. O część artystyczną zadbała Janina Górska. Turniejowym zmaganiom towarzyszyła Dorota Wójcik – dyrektor szkoły oraz  przedstawiciele policji: naczelnik podkom. Tomasz Nosal i oficer prasowy asp. Ewelina Buda.

W turnieju wzięło udział około 190 dzieci z sześciu placówek: Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 10, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. S. Faustyny oraz grupa sześciolatków z „trójki”.

Przedszkolaki miały do wykonania różnorodne zadania: udzielały odpowiedzi przy pomocy lizaków ze wyrazami „tak” i „nie”, układały w całość pocięte ilustracje, przedstawiające bezpieczne zachowania w ruchu drogowym, wyszukiwały pojazdy, pracowników służb ratunkowych i numery alarmowe w zależności od zdarzenia, które było przedstawione, wybierały spośród różnorodnych elementów tylko te, które wiążą się z ruchem drogowym. Była również konkurencja sportowa, w której kapitanowie drużyn, ubrani w kamizelki odblaskowe, wraz ze swoją ekipą pokonywali tor przeszkód, by dotrzeć bezpiecznie na miejsce.

Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami najmłodsi prezentowali przygotowane przez siebie hasła dotyczące bezpieczeństwa, np. ,,Szeroko otwieraj oczy, kiedy jezdnię chcesz przekroczyć”, ,,Czy to Kasia, czy to Krzyś każdy odblask nosi dziś”, ,,W naszym przedszkolu każde dziecko wie, że na czerwonym świetle nie przechodzi się”, ,,Na ulicy samochodów tysiące, lecz ja się nie boję, mam odblaski błyszczące”.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w turnieju, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.  Za prawidłowe wykonanie zadań uczestnicy zmagań dostawali literki, z których po zakończeniu konkurencji tworzyli słowa: ulica, droga, zebra, rower, znaki, piesi. Rywalizacja między grupami była pełna pozytywnej energii i emocjonująca do ostatniej chwili. Po ukończeniu zawodów wszystkie ekipy biorące udział w turnieju otrzymały słodkie upominki, gry dydaktyczne i dyplomy  a opiekunowie przedszkolaków podziękowania.

Renata Libera        

                                                                                 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast