Nie przegap
Strona główna » Sport » Turniej Mikołajkowy w gościnnej Iwkowej

Turniej Mikołajkowy w gościnnej Iwkowej

W najbliższą sobotę i niedzielę w Gminie Iwkowa odbędzie się już po raz piąty Turniej Mikołajkowy szkółek piłkarskich. Organizatorami są  Stowarzyszenie i Promocji Gminy Iwkowa, Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej. Jest to jeden z największych turniejów piłkarskich, uczestniczy w nim aż 16 zespołów, które będą rywalizować równocześnie na dwóch halach: w Iwkowej i Wojakowej.

W sobotnim turnieju zagrają zawodnicy z roczników 2005/2006. Szesnaście drużyn z całego województwa małopolskiego podzielonych zostało na 4 grupy po cztery drużyny w których rywalizacja odbywać się będzie w systemie każdy z każdym. Do dalszych gier awansują po dwa najlepsze zespoły, a następnie dalej do wyłonienia najlepszej czwórki a później mistrza całego Turnieju. Finałowe mecze czterech najlepszych zespołów odbędą się na hali sportowej w Wojakowej.

 Następnego dnia, czyli w niedzielę rywalizować będą młodsi koledzy z roczników 2008/2009. Wszystko na takich samych zasadach.

Turniej w Iwkowej ma już swoją markę i cieszy się w piłkarskim świecie sporym uznaniem. Organizacyjnie jest to bardzo duże wyzwanie, ale koordynator imprezy, Sławomir Zubel – trener i założyciel Szkółki Piłkarskiej Zubello Iwkowa doskonale ogarnia wszystko. Są więc zawsze słodycze,  soczki, owoce, poczęstunek dla zawodników, potężne puchary i okazałe medale. No i oczywiście wyjątkowa atmosfera, która powoduje że do Iwkowej bardzo chętnie przyjeżdżają zespoły m.in. z Krakowa, Tarnowa, Miechowa, Bochni, Szczawnicy, Nowego Sącza, Brzeska czy Makowa Podhalańskiego.

A.S. Elita Brzesko jedzie jako obrońca tytułu z zeszłego roku w roczniku 2006, więc emocje są spore, bo jest ambicja żeby tytuł obronić.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast