Nie przegap
Strona główna » Sport » Turniej Mikołajkowy w gościnnej Iwkowej

Turniej Mikołajkowy w gościnnej Iwkowej

W najbliższą sobotę i niedzielę w Gminie Iwkowa odbędzie się już po raz piąty Turniej Mikołajkowy szkółek piłkarskich. Organizatorami są  Stowarzyszenie i Promocji Gminy Iwkowa, Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej. Jest to jeden z największych turniejów piłkarskich, uczestniczy w nim aż 16 zespołów, które będą rywalizować równocześnie na dwóch halach: w Iwkowej i Wojakowej.

W sobotnim turnieju zagrają zawodnicy z roczników 2005/2006. Szesnaście drużyn z całego województwa małopolskiego podzielonych zostało na 4 grupy po cztery drużyny w których rywalizacja odbywać się będzie w systemie każdy z każdym. Do dalszych gier awansują po dwa najlepsze zespoły, a następnie dalej do wyłonienia najlepszej czwórki a później mistrza całego Turnieju. Finałowe mecze czterech najlepszych zespołów odbędą się na hali sportowej w Wojakowej.

 Następnego dnia, czyli w niedzielę rywalizować będą młodsi koledzy z roczników 2008/2009. Wszystko na takich samych zasadach.

Turniej w Iwkowej ma już swoją markę i cieszy się w piłkarskim świecie sporym uznaniem. Organizacyjnie jest to bardzo duże wyzwanie, ale koordynator imprezy, Sławomir Zubel – trener i założyciel Szkółki Piłkarskiej Zubello Iwkowa doskonale ogarnia wszystko. Są więc zawsze słodycze,  soczki, owoce, poczęstunek dla zawodników, potężne puchary i okazałe medale. No i oczywiście wyjątkowa atmosfera, która powoduje że do Iwkowej bardzo chętnie przyjeżdżają zespoły m.in. z Krakowa, Tarnowa, Miechowa, Bochni, Szczawnicy, Nowego Sącza, Brzeska czy Makowa Podhalańskiego.

A.S. Elita Brzesko jedzie jako obrońca tytułu z zeszłego roku w roczniku 2006, więc emocje są spore, bo jest ambicja żeby tytuł obronić.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast