Nie przegap
Strona główna » Kultura » Turniej rycerski w Dębnie 2012 – zdjęcia

Turniej rycerski w Dębnie 2012 – zdjęcia

 Oficjalne otwarcie XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Złoty Warkocz Tarłówny miało miejsce na dziedzińcu zamkowym w Dębnie W wydarzeniu uczestniczyli: wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu Stanisław Sorys.

Podczas części oficjalnej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wyszehradem, Dębnem i Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Porozumienie to ma pomóc tarnowskiemu muzeum w organizacji kolejnych dużych imprez, a także ułatwić starania o dofinansowanie rozmaitych projektów w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradziego.

Później był przemarsz na pole turniejowe, gdzie odbywały się pokazy turniejowe. Atrakcji na zamku nie brakowało – były pokazy walk rycerskich i wielka bitwa z udziałem wszystkich wojsk, artylerii i konnicy, a na finał pokaz sztucznych ogni. Poza rycerzami i pokazem wojsk sprzed kilku wieków, po raz pierwszy miał miejsce pokaz formacji ułańskiej i wojsk z czasów Księstwa Warszawskiego. Nie zabrakło też kramów i pokazów dawnego rzemiosła, a także bogatej oferty gastronomicznej. Na turnieju gościła wyjątkowo liczna delegacja z Węgier.

XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny organizują wspólnie władze gminy Dębno oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. To wydarzenie przyciąga co roku tysiące osób na dębiński zamek. Patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

IB/malopolskie.pl

Foto-Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast