Nie przegap
Strona główna » Kultura » Turniej rycerski w Dębnie 2012 – zdjęcia

Turniej rycerski w Dębnie 2012 – zdjęcia

 Oficjalne otwarcie XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Złoty Warkocz Tarłówny miało miejsce na dziedzińcu zamkowym w Dębnie W wydarzeniu uczestniczyli: wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu Stanisław Sorys.

Podczas części oficjalnej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wyszehradem, Dębnem i Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Porozumienie to ma pomóc tarnowskiemu muzeum w organizacji kolejnych dużych imprez, a także ułatwić starania o dofinansowanie rozmaitych projektów w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradziego.

Później był przemarsz na pole turniejowe, gdzie odbywały się pokazy turniejowe. Atrakcji na zamku nie brakowało – były pokazy walk rycerskich i wielka bitwa z udziałem wszystkich wojsk, artylerii i konnicy, a na finał pokaz sztucznych ogni. Poza rycerzami i pokazem wojsk sprzed kilku wieków, po raz pierwszy miał miejsce pokaz formacji ułańskiej i wojsk z czasów Księstwa Warszawskiego. Nie zabrakło też kramów i pokazów dawnego rzemiosła, a także bogatej oferty gastronomicznej. Na turnieju gościła wyjątkowo liczna delegacja z Węgier.

XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny organizują wspólnie władze gminy Dębno oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. To wydarzenie przyciąga co roku tysiące osób na dębiński zamek. Patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

IB/malopolskie.pl

Foto-Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast