Nie przegap
Strona główna » Sport » Turniej Świętojański

Turniej Świętojański

W piątek 17 czerwca odbył się VIII Turniej Świętojański w piłce siatkowej plażowej o puchar Burmistrza. Był to sportowy akcent obchodów Dni Brzeska 2011 r. jako jedna z imprez towarzyszących. Turniej rozpoczął się o godzinie 17.00 na boiskach do plażówki obok Krytej Pływalni BOSiR w Brzesku. Rozgrywki zaplanowano w czterech kategoriach wiekowych, tj. kobiety do 17 lat oraz OPEN, mężczyźni do 17 lat oraz OPEN. Brzescy, ale nie tylko, miłośnicy siatkówki plażowej po raz kolejny pokazali, że jest to dyscyplina sportowa, która przyciąga wielu zawodników oraz kibiców. Liczba drużyn, które przystąpiły do rywalizacji sportowej to 31. W kategorii kobiet do 17 lat wzięły udział 4 drużyny, w kategorii mężczyzn do 17 lat – 4 drużyny, w kategorii kobiet OPEN – 5 drużyn, natomiast w kategorii mężczyzn OPEN wystartowało 18 drużyn. Pozwolę sobie przytoczyć kilka nazw drużyn, ponieważ zawodnicy przybrali sobie dość ciekawe nazwy, oto kilka z nich: „Motyle”, „Zimne węgorze”, „Mieszaj makaron”, „Atomówki”, „Parchołki”, „G jak K”, „Gamonie” czy „Purpurowe wentyle”.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy już tradycyjnie prezentowali bardzo dobre przygotowanie techniczne, doskonałą wytrzymałość i kondycję fizyczną. Niektórych akcji, zbicia piłki czy gry w obronie nie powstydziliby się nasi najlepsi siatkarze w Polsce. Dekoracji zwycięskich zespołów dokonał Pan Grzegorz Wawryka – Burmistrz Brzeska oraz Pan Marek Dadej – Dyrektor BOSiR wręczając puchary, medale oraz nagrody rzeczowe od naszych sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Brzeska, BOSiR Brzesko, Gosia Tour – biuro turystyczne oraz portal www.brzesko.org.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:
Kobiety do 17 lat:
I. „Siostry” – Anna Styrna i Patrycja Legutko
II. „Kurniki” – Anna Styczeń i Kornelia Raciborska
III. „Siostrzyczki” – Aleksandra Stolińska i Justyna Stolińska

Kobiety OPEN:
I. „Paula Team” – Paulina Szczepanik i Paulina Dudek
II. „Parchołki” – Joanna Przybyło i Katarzyna Palej
III. „Gicjan” – Joanna Gicala i Sylwia Janusz

Mężczyźni do 17 lat:
I. „Siłacze” – Kamil Zych i Jakub Wróblewski
II. „Heblarze” – Karol Nosek i Andrzej Pachut
III. „Motyle” – Mariusz Bąk i Patryk Biel

Mężczyźni OPEN:
I. „Kraków I” – Karol Szczepanik i Michał Dzierwa
II. Bartosz Gibes i Paweł Mleczko
III. „Kraków II” – Kuba Dziadoń i Bartosz Oleksy

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, natomiast wszystkim drużynom, zawodnikom dziękujemy za liczny udział w turnieju, za wspaniałe widowisko sportowe jakie nam zgotowali swoją grą, swoją postawą sportową na boisku. Już teraz zapraszamy na kolejny turniej plażówki, który odbędzie się w okresie wakacyjnym.

====

Pozostałe artykuły dotyczące Dni Brzeska 2011

Podsumowanie Dni Brzeska 2011

Wybory najsympatyczniejszego psa – Dni Brzeska 2011

Spotkanie Automobilowe

Dni Brzeska 2011 – program

====

BOSiR

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast