Don't Miss
Home » Sport » Turnieje „ Aktywna zima” – trzy dni piłkarskich zmagań w Czchowie

Turnieje „ Aktywna zima” – trzy dni piłkarskich zmagań w Czchowie

Drugi tydzień ferii przebiegał pod znakiem piłkarskich zmagań na hali sportowej w Czchowie. W trzech kategoriach wiekowych (2005-2006, 2007-2009, 2010-2012) rywalizowało 28 drużyn, ponad 250 zawodników i zawodniczek. Organizacje wydarzenia był sporym wyzwaniem logistycznych i organizacyjnym ale współpraca Urzędu Miejskiego w Czchowie, Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku pozwoliła na profesjonalne przygotowanie całego cyklu. Należy podkreślić, że patronat nad turniejami udzielili: Pan Andrzeja Potępa – Starosta Brzeski, Pan Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa. Kilkadziesiąt rozegranych meczów to nie tylko dobra zabawa ale także wiele sportowych emocji, rozstrzygnięć w ostatnich sekundach meczu lub rzutach karnych. Udział w turniejach drużyn praktycznie z całego powiatu brzeskiego był dobrą okazja do małej weryfikacji swoich piłkarskich umiejętności. Zwycięstwa różnych ekip w poszczególnych grupach wiekowych pokazuje, że nic nie jest dane na zawsze  a tylko ciężka, systematyczna praca pozwala na utrzymanie się w czołówce.

– Organizacja wydarzenia potwierdziło Nasze przekonanie o dużym społecznym zapotrzebowaniu na ciekawa ofertę sportowego spędzania wolnego czasu. Takie inicjatywy służą rozwijaniu sportowych pasji już od najmłodszych lat. W codziennej działalności samorząd gminny za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie jest organizatorem zajęć sportowych w kilku dyscyplinach dla ok. 200 dzieciaków. Już dzisiaj trwają prace nad kalendarzem wiosenno-letnich turniejów, na które chcemy zaprosić jeszcze więcej drużyn, z terenu całej Małopolski. Przechodzą na szczebel już czysto sportowy pracujemy nad możliwością poprowadzenia regularnych rozgrywek ligowych w kategorii orlików (w porozumieniu z PPN w Brzesku). Jednym z pomysłów, którym chce w najbliższej przyszłości zainteresować kluby z terenu powiatu to powołanie do funkcjonowania wspólnej reprezentacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Tak połączone siły piłkarskich sekcji, przy zachowaniu przynależności klubowej zawodników, dają moim zdaniem  realne szanse  na podjęcie skutecznej rywalizacji sportowej, wykraczającej poza granice Małopolski – Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy Czchów.

Wyniki turniejów rozegranych w ramach „Aktywnej zimy” Czchów 2018.

Klasyfikacja końcowa turnieju U13:
1. MOKSiR PIAST Czchów I
2. Zubello Szkółka Piłkarska
3. Akademia Piłkarska Champions Brzesko I

Klasyfikacja końcowa turnieju U11:
1. Akademia Sportu ELITA
2. Akademia Piłkarska Champions Brzesko
3. MOKSiR PIAST Czchów I

Klasyfikacja końcowa turnieju U8 (roczniki 2010-2012):
1. Dream Team Krystian Stec
2. Okocimski KS Brzesko
3. Akademia Sportu ELITA I

Nagrody indywidualne:
U13:
– Najlepszy Bramkarz – Wiktor Nowak (MOKSiR PIAST Czchów)
– Najlepszy Zawodnik – Mikołaj Goryca (Zubello Szkółka Piłkarska)
– Wyróżnienie Organizatorów – Wiktoria Bukowiec (Zubello Szkółka Piłkarska)

U11:
– Najlepszy Zawodnik – Adrian Piekarz (Akademia Sportu ELITA)
– Najlepszy Bramkarz – Nikodem Gałat (Akademia Piłkarska Champions Brzesko)

U8:
– Najlepszy Zawodnik – Szymon Wawryka (Okocimski KS Brzesko)
– Wyróżnienie Organizatorów – Mariusz Pałka (Dream Team Krystian Stec)

IB

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast