Nie przegap
Strona główna » Sport » Turniejowy Weekend Eilty – tym razem sukces w Rytrze

Turniejowy Weekend Eilty – tym razem sukces w Rytrze

Elita nigdy nie odpoczywa, bo ten czas rezerwuje sobie na okres emerytalny. W ostatnią sobotę zespoły rywalizowały na dwóch turniejach równocześnie. Jeden zespół na Turnieju Mikołajkowym w Iwkowej a drugi na Turnieju Sandecja CUP 2016. Organizatorem tego drugiego turnieju była Akademia Sandecja Nowy Sącz z trenerem koordynatorem Tomaszem Szczepańskim na czele, z którą Akademia Sportu ELITA współpracuje od początku istnienia. Do rywalizacji w turnieju stanęły ekipy z Krakowa, Rymanowa, Limanowej, Rytra, Olkusza, Słopnic, Brzeska.

Turniej zaplanowany został od godz. 8.00 do 18.00. Jednak przez swój dramatyzm  polegający na konieczności przeprowadzenia niezliczonych serii rzutów karnych w pojedynkach o miejsca przedłużył się aż do godz. 20-tej.

 Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania i zatroszczyli się o posiłki dla dzieci i sztabów szkoleniowych. Oprócz staropolskiej (góralskiej) bardzo dobrej kuchni, serwowali wyroby cukiernicze, ciastka, przekąski, napoje.

Atmosfera przez cały dzień bardzo napięta, rywalizacja ze zmiennym szczęściem,  ale jak zawsze dużo serdeczności i przyjacielskiego nastawienia do rywali, bo sportowe emocje nie oznaczają, że nie szanuje się rywali. Trening w drużynie uczy nie tylko sportu ale również szacunku dla własnych kolegów i rywali z innych zespołów, współpracy w zespole, koleżeńskości.

Gospodarze turnieju czyli Akademia Sandecja Nowy Sącz wystawiła trzy zespoły, z czego dwa czyli Sandecja Czarna i Żółta (określane tak od koloru koszulek w których występowali zawodnicy) grały w grupie B wraz z Elitą. Sandecja Biała, rywalizowała w grupie A.

ELITA Brzesko – SANDECJA (Czarni) Nowy Sącz 4-0
Damian MORAWIEC – 2
Filip SOBOTA
Szymon KUPCZYK

ELITA Brzesko – CZARNI Kraków 1-1 
Damian MORAWIEC

ELITA Brzesko – DUNAJEC Nowy Sącz 2-1
Damian MORAWIEC – 2

ELITA Brzesko – SANDECJA (Żółci) Nowy Sącz 5-0
Damian MORAWIEC – 3
Szymon KUPCZYK – 2

ELITA Brzesko – SOKÓŁ Słopnice 1-3
Damian MORAWIEC

Po wyjściu z fazy grupowej, w pierwszym starciu z zespołem Dunajec II Nowy Sącz przytrafiła się – niestety – porażka 0-3. To spowodowało, że w tym turnieju Elita już nie mogła powalczyć o zwycięstwo. Jednak niedługo później w meczu o trzecie miejsce Elita pokonała faworyzowaną drużynę Poprad Rytro aż 4-0. To troszkę ostudziło sportową złość. Na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Morawiec, który trzykrotnie pokonał bramkarza zespołu z Rytra. Kolejną bramkę dołożył Szymon Kupczyk.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast