Nie przegap
Strona główna » Sport » U młodych piłkarzy aktywność bez zmian – dwa turnieje w ostatni weekend

U młodych piłkarzy aktywność bez zmian – dwa turnieje w ostatni weekend

Przez kilka sezonów odwykliśmy od surowych zim, więc te kilkanaście stopni jawi nam się jako prawie syberyjska zima. Nie odstraszyło to jednak młodych piłkarzy trenujących z poświęceniem w szkółkach piłkarskich całego regionu od spotkania się i gorącej walki na turniejach w ostatni weekend.

W sobotę w Borzęcinie odbył się Noworoczny Turniej piłkarski dla rocznika 2007/2008 pod nazwą “BŁĘKITNI CUP 2017”, którego koordynatorem był pan Marcin Urban. Turniej był duży, bo wystartowało w nim aż 12 zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy. A.S. Elita pod dowództwem samego Szefa Szefów Jana Chrabąszcza znalazła się w grupie B razem z BESKIDZKĄ Akademią Piłkarską (3-0), WESTOVIĄ Tarnów (1-0), LUKS Skrzyszów (2-1), URAN Łukowica (2-1), ZUBELLO (0-0) i bezapelacyjnie wygrała rozgrywki w grupie.

W półfinale Elita walczyła z drużyną SOKOLE ORLIKI Borzęcin i po ciekawym pojedynku wygrała 1-0. W finale zawodnicy Elity spotkali się z LUKS Skrzyszów. Mimo prowadzenia 1-0 po pięknej akcji Nikodema Mgłośka i Filipa Jaworskiego, nie udało się utrzymać tego wyniku, tracąc bramkę w samej końcówce…

 Rzuty karne to zawsze wielka loteria i tym razem szczęście uśmiechnęło się do rywali (3-4)

 Tak więc ostatecznie Elita zajęła w tym turnieju drugie miejsce z 5 zwycięstwami, dwoma remisami, oraz bilansem goli 10-3. Królem strzelców całej imprezy został Filip Jaworski, który również został najlepszym zawodnikiem w drużynie i tym samym powiększył swoją kolekcję o dwa imponujące puchary.

 Na turnieju – jak zresztą zawsze na takich imprezach – panowała gorąca atmosfera, chociaż na dworze siarczyście mroziło.

 Gospodarze śpieszyli z gorącymi napojami (kawa, herbata) a także zaserwowali smaczne zapiekanki. Oczywiście kawa dla trenerów i dorosłego zaplecza każdej drużyny. Na koniec każdy zespół musiał dźwignąć wielki szklany puchar, który otrzymała każda drużyna.

Już następnego dnia, czyli w nie mniej mroźną niedzielę, odbył się Turniej o Czarną Jaskółkę na hali w Mościcach w Tarnowie,  którego koordynatorem był pan Łukasz Jamróg. Tym razem zagrało 8 zespołów systemem każdy z każdym.

W tych rozgrywkach A.S. elita pod wodzą trenera Arkadiusza Śliwy zmierzyła się z KS Koszyce Wielkie (4-0), UNIĄ II Tarnów (6-0), Stal II Mielec (5-0), JUTRZENKĄ Wierzchosławice (8-0), UNIĄ Tarnów (3-1), LUKS Skrzyszów (0-3), STAL Mielec (5-2)

Bilans Turnieju to 6 zwycięstw i 1 porażka – imponujący bilans goli 26-6 i niestety dopiero drugie miejsce. Tak kosztowna okazała się ta jedna jedyna porażka z LUKS Skrzyszowów, który w ten weekend dwukrotnie pokonał Elitę.

Tytuł Króla Strzelców tym razem również pozostał w Elicie, a konkretnie u Nikodema Mgłośka z 12 trafieniami. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Karol Tyka.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast