Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uczennice brzeskiej „Trójki” w gronie najlepszych

Uczennice brzeskiej „Trójki” w gronie najlepszych

Każdego roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku biorą udział w konkursach, które związane są z ich zainteresowaniami, pasjami lub talentami. Do najbardziej prestiżowych należą te organizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. W tym roku możemy poszczycić się aż trzema finalistkami Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.

Maria Kraj, Justyna Wołek i Anna Zych obecnie uczęszczają do klasy VI c. Wszystkie są bardzo dobrymi uczennicami i, mimo wielu obowiązków związanych z codziennym przygotowaniem do lekcji oraz z działalnością w szkolnych organizacjach, potrafiły odnieść imponujący sukces.

A droga do niego nie była łatwa. Konkursy kuratoryjne, choć wymagają wiele pracy i zaangażowania, są bardzo popularne wśród uczniów. W tym roku do pierwszego, szkolnego, etapu przystąpiło aż 3477 osób z 630 szkół z całego województwa małopolskiego, z czego na szczeblu rejonowym znalazło się tylko 596 uczestników. Naszym finalistkom w drugim etapie konkursu towarzyszyło jeszcze troje uczniów z „Trójki”:  Franciszek Garbień z klasy VI c oraz dwie dziewczynki z klasy V c – Aleksandra Krokosz oraz Klaudia Sambor, którzy także osiągnęli wysokie wyniki. Wymagania organizatorów były jednak surowe – do finału mogli dostać się tylko ci, którzy uzyskali 85% punktów z testu.  Skutkiem tego Ania, Marysia i Justyna znalazły się w gronie 90 najlepszych uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego, którzy wykazali się znakomitą znajomością literatury konkursowej oraz umiejętnościami z zakresu języka polskiego. Warto dodać, że w etapie wojewódzkim były jedynymi reprezentantkami powiatu brzeskiego. Mimo iż dziewczynki nie zdobyły tytułu laureata, będącego najwyższym osiągnięciem w konkursie kuratoryjnym, to i tak należy pogratulować im niezwykłej wytrwałości, pilności i zapału do pracy, a przede wszystkim ogromnej wiedzy. Nieocenioną rolę odegrała również nauczycielka naszych finalistek – polonistka Justyna Krzywacka, która towarzyszyła dziewczynkom w przygotowaniach do każdego etapu konkursu. Szczególne słowa uznania należą się Justynie Wołek, która tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Humanistycznego uzyskała także w zeszłym roku, będąc zaledwie w piątej klasie!

Sukcesy naszych uczennic to kolejny dowód na to, że pedagodzy z brzeskiej „Trójki” z powodzeniem dostrzegają i rozwijają w uczniach ich predyspozycje oraz pasje.

Magdalena Głowacka – Zastawnik

Fot. Inez Sumara

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast