Don't Miss
Home » Wiadomości » UCZENNICE Z „TRÓJKI” W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

UCZENNICE Z „TRÓJKI” W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie należy do najbardziej prestiżowych w województwie. Jest one trzyetapowy i wymaga od uczestników dużego nakładu pracy i zaangażowania. Zmagania te dają szansę uczniom wykazania się swoją wiedzą w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, na rozwijanie swoich zainteresowań, zmierzenie się zagadnieniami obejmującymi całą podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiadomościami i umiejętnościami ponadprogramowymi. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukces w konkursie i uzyskały tytuły finalistek.

Aleksandra Krokosz i Klaudia Sambor uczęszczają do klasy 6 c. Do konkursu przygotowywały się już od września pod czujnym okiem polonistki – pani Justyny Krzywackiej.  Po pomyślnym udziale w etapie szkolnym awansowały do zmagań na szczeblu rejonowym. W tym etapie towarzyszyły im także dwie uczennice z naszej szkoły: Emilia Kura z 7 a i Małgorzata Leś z 7 b. Jednak zgodnie z zasadami konkursu do finału przeszli tylko ci uczestnicy, którzy uzyskali aż 90% punktów z testu.  Taki wynik osiągnęły Ola i Klaudia, dzięki czemu znalazły się w gronie 113 najlepszych uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Należy także podkreślić, że w etapie wojewódzkim były jedynymi reprezentantkami gminy Brzesko. Niestety, tym razem nie udało się sięgnąć po  najwyższe osiągnięcie w konkursie, czyli tytuł laureata. Mimo to należy dziewczynkom pogratulować wielkiej pracowitości, wytrwałości oraz ogromnej wiedzy. Życzymy im także powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Magdalena Głowacka – Zastawnik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast