Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » UCZNIOWIE BRZESKIEJ „TRÓJKI” UCZESTNICZYLI W PROGRAMIE EUROWEEK

UCZNIOWIE BRZESKIEJ „TRÓJKI” UCZESTNICZYLI W PROGRAMIE EUROWEEK

Uczniowie z pięciu klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku – IV b, IV c, V b, VII a, VII b –  od 11 do 15 kwietnia 2018 r.  uczestniczyli po raz pierwszy w programie szkoleniowym EuroWeek, który odbył się w miejscowości Długopole Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Projekt EuroWeek  jest to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Skierowany do młodzieży pozwala rozwinąć cenne umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Podczas turnusu uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach i warsztatach, które prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek pochodzących m. in. z Etiopii, Gruzji, Tajlandii i Indii. Młodzież, współpracując ze sobą, tworzyła m.in skecze, scenki dramowe, plakaty, konstruowała przedmioty z surowców wtórnych.  Nie zabrakło również zabaw ruchowych, w tym nauki tańców z różnych stron świata. Dużym zainteresowaniem uczestników turnusu cieszyły się także prezentacje krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Między kolejnymi zajęciami i warsztatami uczniowie mieli okazję zwiedzić piękną Ziemię Kłodzką i jej zabytki. Udali się do Bystrzycy Kłodzkiej, Kopalni Złota w Złotym Stoku, Średniowiecznego Parku Techniki oraz do baśniowego zamku w Mosznej.

Wiele pozytywnych opinii i radosnych min uczestników EuroWeeku dowodzi, że turnus się udał i ta niecodzienna forma wycieczki bardzo przypadła uczniom do gustu. Przyjazna atmosfera, możliwość  codziennego porozumiewania się w języku angielskim w naturalnych sytuacjach, integracja oraz nietypowe prace zespołowe wywarły duże wrażenie na uczniach i pozostaną na długo w ich pamięci. A nabyte podczas udziału w programie umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłości.

Magdalena Głowacka – Zastawnik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast