Nie przegap
Strona główna » Region » Uczniowie z Budowlanki walczą o doposażenie pracowni

Uczniowie z Budowlanki walczą o doposażenie pracowni

IMG_3392Uczniowie z koła biologiczno – chemicznego z ZS Nr 2 w Bochni, w ramach konkursu organizowanego na 30-lecie firmy farmaceutycznej Adamed, przygotowali film edukacyjny. O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu konkursu decyduje ilość głosów. Główną nagrodą w konkursie jest doposażenie pracowni fizycznej, chemicznej lub biologicznej.

Możemy pomóc uczniom, oddając na nich głosy, gdyż konkurencja jest olbrzymia – z całej Polski nadesłano około 400 zgłoszeń, a jury ogląda tylko 100 filmików z największą liczbą  głosów.

Głosuj na nas codziennie logując się przez facebooka lub przez  stronę Adamed.

Celem konkursu – jak podaje organizator – jest zachęcanie uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do kreatywności, zespołowego działania i tworzenia oryginalnych, inspirujących lekcji edukacyjnych, stanowiących rozszerzenie programu nauczania, w takich przedmiotach jak: chemia, fizyka oraz biologia.

Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować scenariusz lekcji edukacyjnej, w formie materiału wideo, na jeden z czterech następujących tematów:

1.       Chemia w kuchni i jedzeniu

2.       Co by było gdyby?

3.       Z czego składa się Wszechświat?

4.       Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni przygotowali film w kategorii drugiej – „Co by było gdyby?”, w której należało przedstawić jeden z niewielkich organizmów żywych, którego rola jest ważna, ale może być niedostrzegalna na pierwszy rzut oka. Należało, biorąc pod uwagę np. cykl życiowy organizmów, opisać ich rolę w danym ekosystemie, odpowiedzieć na pytanie: co by było gdyby te organizmy zniknęły z powierzchni ziemi lub naszego ciała.

W roli głównego bohatera swojego filmu, uczniowie obsadzili bakterie z rodzaju Rhizobium i w nietuzinkowy sposób ukazali jej rolę w przyrodzie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i oddania głosu !

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast