Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uczniowie z Czarnej i z Przechlewa w Borzęcinie

Uczniowie z Czarnej i z Przechlewa w Borzęcinie

W dniach 20-27 sierpnia w Borzęcinie gościły dzieci i młodzież z partnerskiej gminy Przechlewo. 20 uczniów tamtejszych szkół i 3 opiekunów zostało powitanych przez dyr. Zespołu Szkół Panią Kingę Białek po trwającej 14 godzin podróży. We wtorek 21 sierpnia, wójt naszej gminy spotkał się z gośćmi w Sali Narad. Wszyscy obdarowani zostali pamiątkowymi wydawnictwami promującymi Gminę Borzęcin, a na zakończenie Pan Janusz Kwaśniak zaprosił wszystkich na lody. W tym samym dniu uczestnicy letniego wypoczynku zwiedzali Muzeum w Dołędze, a następnie zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym akcję III Most, który znajduje się w Wał Rudzie. Odwiedzili również dom rodzinny bł. Karoliny. Kolejnym punktem był Kościół parafialny w Zabawie.

Duże wrażenie wywarła na uczestnikach Kaplica Męczenników i Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych. W środę uczestnicy wypoczynku zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni oraz zamek w Nowym Wiśniczu. W Muchówce idąc zielonym szlakiem dotarli do Kamieni Brodzińskiego. Kolejny dzień – czwartek –  to wycieczka do Krakowa. Pani przewodnik oprowadziła nas „Szlakiem Królewskim”: Barbakan, ul. Floriańska, Rynek, Collegium Maius, ul. Kanoniczna, dziedziniec zamku królewskiego na Wawelu, katedra i Smocza Jama. W piątek uczestnicy rozegrali zawody na  hali sportowej oraz  byli na basenie w Brzesku. Sobota i niedziela upłynęła pod hasłem „VIII Borzęckie Święto Grzyba”. W poniedziałkowe przedpołudnie związane było z przygotowaniem do wyjazdu. Natomiast wieczorem goście z Przechlewa wzięli udział w ognisku na posesji państwa Jolanty i Czesława Serwa, którym składamy wyrazy wdzięczności.

W sobotę 25 sierpnia przyjechała młodzież z drugiej partnerskiej gminy: Czarna (14 uczniów i 2 opiekunów). Po przywitaniu przez dyr. ZS mgr Kingę Białek uczestnicy udali się na stołówkę, a następnie na Łęki, by wziąć udział w VIII Borzęckim Święcie Grzyba. Również w niedzielę młodzież z gimnazjum w Czarnej uczestniczyła w w/w imprezie. W poniedziałek zwiedzali Kraków, a we wtorek spotkali się z wójtem gminy Januszem Kwaśniakiem. Pani dyrektor mgr Danuta Kornaga podziękowała za możliwość pobytu i zaprosiła nas na następne wakacje w Bieszczady. Wszystkim którzy przyczynili się do pobytu gości w naszej gminie i szkole składam serdeczne podziękowania.

Koordynator Lucjan Kołodziejski

Galeria zdjęć <<<

Zdjęcia: J. Bodzioch, P. Kania, M. Serwa, J.Modrzejewka

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast