Home » Wiadomości » Uczniowie z Łysej Góry na kursie językowym w Anglii – zdjęcia

Uczniowie z Łysej Góry na kursie językowym w Anglii – zdjęcia

DSC02444-nZespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze nawiązał współpracę ze szkołą językową Brighton Language College w Wielkiej Brytanii. Młodzież ucząca się w Publicznym Gimnajum przy ZSTiO w Łysej Górze wyjechała na tygodniowy kurs językowy do Brighton.

W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, na których ćwiczyli słownictwo, gramatykę oraz wymowę i akcent pod czujnym okiem nauczycieli z BLC. Po lekcjach młodzież mogła szlifować język na zorganizowanych specjalnie dla nich „Activities”. W trakcie zajęć poza lekcyjnych uczniom z Łysej Góry towarzyszył angielski przewodnik, który pomagał im w zwiedzaniu Brighton i jego zabytków. Goście z Polski mogli zobaczyć zabytki historyczno – kulturowe: Royal Pavilion, Brighton Wheel, molo oraz miejsca rekreacji dla młodych Brytyjczykow. Dodatkowym atutem wyjazdu był pobyt u angielskich rodzin, z którymi młodzież spędzała wieczory i spożywała posiłki przez co miała okazję jeszcze lepiej poznać kulturę oraz obyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wszystko to także uatrakcyjnił 1-dniowy pobyt i zwiedzanie Londynu. Niezwykłe wrażenie na uczniach z Łysej Góry zrobiła piękna architektura tego miasta, British Museum, Big Ben, Houses of Parliament, 10 Downing Street, London Eye oraz Buckingham Palace.

Była to niesamowita podróż i wspomnienia na całe życie. Wszyscy w szkole w Łysej Górze mają nadzieję, że jest to początek pięknej współpracy między szkołami.

Lidia Piechnik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast