Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uczniowie z Łysej Góry na kursie językowym w Anglii – zdjęcia

Uczniowie z Łysej Góry na kursie językowym w Anglii – zdjęcia

DSC02444-nZespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze nawiązał współpracę ze szkołą językową Brighton Language College w Wielkiej Brytanii. Młodzież ucząca się w Publicznym Gimnajum przy ZSTiO w Łysej Górze wyjechała na tygodniowy kurs językowy do Brighton.

W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, na których ćwiczyli słownictwo, gramatykę oraz wymowę i akcent pod czujnym okiem nauczycieli z BLC. Po lekcjach młodzież mogła szlifować język na zorganizowanych specjalnie dla nich „Activities”. W trakcie zajęć poza lekcyjnych uczniom z Łysej Góry towarzyszył angielski przewodnik, który pomagał im w zwiedzaniu Brighton i jego zabytków. Goście z Polski mogli zobaczyć zabytki historyczno – kulturowe: Royal Pavilion, Brighton Wheel, molo oraz miejsca rekreacji dla młodych Brytyjczykow. Dodatkowym atutem wyjazdu był pobyt u angielskich rodzin, z którymi młodzież spędzała wieczory i spożywała posiłki przez co miała okazję jeszcze lepiej poznać kulturę oraz obyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wszystko to także uatrakcyjnił 1-dniowy pobyt i zwiedzanie Londynu. Niezwykłe wrażenie na uczniach z Łysej Góry zrobiła piękna architektura tego miasta, British Museum, Big Ben, Houses of Parliament, 10 Downing Street, London Eye oraz Buckingham Palace.

Była to niesamowita podróż i wspomnienia na całe życie. Wszyscy w szkole w Łysej Górze mają nadzieję, że jest to początek pięknej współpracy między szkołami.

Lidia Piechnik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast