Nie przegap
Strona główna » Region » Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bochni realizuje program pn. „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest to pogram polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy.
W projekcie bierze udział około 1065 uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego, dla których powiat bocheński jest organem prowadzącym. Tematyka zajęć prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń z instruktorem obejmuje: BLS (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), BLS-AED (resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego), zachorowania, omdlenia, krwawienia z nosa, drgawki, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, urazy, postępowanie ogólne, zranienia, amputacje, ciała obce, złamania, porażenie prądem elektrycznym, oparzenia i zadławienia. Wykłady potrwają do końca roku szkolnego, a w październiku odbędzie się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła swoją 4 – osobową reprezentację do uczestnictwa w rozgrywkach, ocenianą przez Ratownika Medycznego  z bocheńskiego szpitala, przedstawicieli firmy, która szkoli oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bochni. W zeszłym roku zwycięzcą zostali uczniowie I LO w Bochni.
sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast