Nie przegap
Strona główna » Region » Udostępniono most w Stradomce

Udostępniono most w Stradomce

image028Udostępniono dla ruchu kołowego i pieszego most, którego b udowa trwała zaledwie 5 miesięcy. Trwają jeszcze prace porządkowe wokół mostu, które zakończą się w przyszłym tygodniu.

Inwestycja polegała na rozbiórce dotychczasowego most na rzece Stradomka i budowie nowego obiektu. W nowym miejscu powstał jednoprzęsłowy żelbetowy most łukowy o szerokości 13,2m i długości całkowitej 82 m – wyjaśnia Adam Korta Dyrektor PZD

Poszerzono drogę powiatową do 7,6 m i wybudowano chodniki. Przebudowie uległo również skrzyżowanie z drogą gminną, którą poszerzono do 5m a po obu stronach powstały chodniki o szerokości 2m.

Wody opadowe z jezdni zostały odprowadzone do przebudowanych i umocnionych rowów przydrożnych, a skarpy zabezpieczono narzutami kamiennymi. Zamontowane zostały także bariery drogowe.

Inwestycja była możliwa dzięki otrzymanej przez powiat bocheński promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości ok. 7,7 miliona złotych.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast