Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

W gminie Dębno gościła delegacja przedstawicieli władz samorządowych z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej organizowanej w związku z projektem Decentralization Offering Better Results and Efficiency. Projekt jest odpowiedzią na najistotniejsze wyzwania jakie stoją przed Ukrainą w związku z decentralizacją władzy publicznej i reformą samorządu terytorialnego.

Wizyta miała na celu wsparcie ukraińskich jednostek w zakresie przygotowywania strategicznych planów rozwoju.

Goście w trakcie pobytu w gminie Dębno uzyskali informacje z zakresu: zastosowania i zaangażowania prac nad dokumentami strategicznymi, ochrony środowiska lokalnego, przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzania diagnozy społecznej (obejmującą zarówno analizę danych zastanych, jak i realizację badań społecznych).

W Urzędzie Gminy w ciągu ostatnich 4 lat udało nam się wypracować wysokie standardy pracy, co w konsekwencji skutkuje świetnym poziomem pozyskiwanych środków zewnętrznych na realizację gminnych inwestycji – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Nasza gmina mocno się rozwija, co jest zasługą między innymi wydajnej pracy urzędników, którym przyświeca cel: lepsze jutro dla gminy Dębno oraz pomoc mieszkańcom w ich codziennych sprawach.

Poza merytorycznym aspektem wizyty gości z Ukrainy, zostali oni oprowadzeni po urzędzie, odwiedzili jednostki organizacyjne oraz zwiedzili najważniejsze miejsca historyczne: Zamek w Dębnie, kościół parafialny w Dębnie.

Galeria zdjęć <<<

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast