Don't Miss
Home » Wiadomości » Umowa podpisana. Powstanie skatepark w Przyborowie

Umowa podpisana. Powstanie skatepark w Przyborowie

Umowa_Skate_ParkBlisko 325 tysięcy złotych będzie kosztować budowa skate parku na obiekcie sportowym Błękitnych w Przyborowie. W dniu 10 października br. podpisano umowę o dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Wypoczynek i edukacja na szlaku historii Przyborowa – budowa „muralu” wraz z instalacją skate parku” w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Wartość dofinansowania wyniesie blisko 176 tysięcy złotych.

W ramach realizacji projektu wykonana zostanie płyta z pięcioma urządzeniami skateparku typu: bank ramp, funbox z grindboxem 3/3 + grindbox 1, minirampa, poręcz prosta, ławka, ciągi piesze z kostki brukowej, nawierzchnia z kostki pod trybuną, elementy małej architektury, piłkochwyty, tablice informacyjne umieszczone na wybudowanych murach z informacją o historii Przyborowa oraz nasady zieleni – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

To pierwszy tego typu obiekt nie tylko w gminie, ale również w powiecie brzeskim. Jak podkreślają władze samorządowe gminy Borzęcin to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych, którzy niejednokrotnie zgłaszali potrzebę budowy tego typu instalacji w tej miejscowości. Skate park będzie ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca marca 2015 roku.

ug

3 komentarze

  1. Przyborów będzie miało skate park przy obiekcie sportowym a Jasień dalej czeka na boisko ze sztuczną murwą …
    Ja się pytam dlaczego nikt nie rozlicza urzędników z wydawania pieniędzy po znajomości. 3000 mieszkańców, sąsiad Brzeska i nie mamy gdzie grać w piłkę nożną o skateparku nawet NIE MARZĄC. Miejscowości typu Mokrzyska, Przyborów, Jadowniki, Poręba czy Uszew są od lat zaopatrzone w takie obiekty. Gdzie tu jakaś sprawiedliwość ja się pytam? Trzeba chyba ruszyć 4 litery i powysyłać jakieś skargi.. ten absurd mi się w głowie nie mieści

  2. Jeszcze oświetlenie by się przydało

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast