Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Upłynął termin składania ofert na stanowisko v-ce prezesa RPWiK Sp. z o.o. w Brzesku

Upłynął termin składania ofert na stanowisko v-ce prezesa RPWiK Sp. z o.o. w Brzesku

p1490325-11W dniu 16 września o godz. 15 upłynął termin składania ofert w ogłoszonym naborze na stanowisko v-ce prezesa RPWiK w Brzesku Sp. z o.o.  Wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez Pana Marka Białkę.

Teraz odbędzie się drugi etap naboru, czyli rozmowa z Zarządem Związku. Zgodnie z regulaminem trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat dokona omówienia swojej koncepcji zarządzania i rozwoju Spółki oraz odpowiada na pytania członków Zarządu Związku, który oceni kwalifikację, wiedzę i predyspozycję do pracy na stanowisku Zastępcy Prezesa Zarządu, a w szczególności:

a) wiedzę o zakresie działalności Spółki;

b) znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;

c) znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością;

d) znajomość zasad nadzoru właścicielskiego;

e) umiejętności prezentacji wiedzy, doświadczenia zawodowego, koncepcji zarządzania, komunikatywność werbalną i pisemną;

f) wiedzę w zakresie technicznym obejmującą przedmiot działalności Spółki;

g) umiejętność oceny projektów inwestycyjnych;

h) wiedzę w zakresie finansów przedsiębiorstwa;

i) znajomość zasad audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa.

Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny rezygnacji dotychczasowego v-ce prezesa Zarządu RPWiK Sp. z o.o. Pan mgr inż. Jerzy Wolnik ma 52 lata, w spółce RPWiK pełnił funkcję v-ce prezesa od 04.10.2002r., a więc od 14-tu lat. Posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu tego typu specyficznym przedsiębiorstwem i doprawdy trudno znaleźć na naszym terenie osobę która byłaby w stanie realnie stwierdzić, że na sprawach którymi zajmuje się RPWiK zna się lepiej. Tym bardziej interesujące będzie poznanie przyczyn rezygnacji z pracy w której odnosił sukcesy.

Nie wiadomo jakie doświadczenie zawodowe dotyczące zarządzania wodociągami posiada Pan Marek Białka iż uznał że spełnia wysokie kryteria jakie zostały postawione kandydatom pretendującym do stanowiska v-ce prezesa RPWiK, ale bez wątpienia niedługo się dowiemy gdzie i jak długo pracował w podobnej branży.

Uwagę zwraca również fakt, że nabór na tak odpowiedzialne stanowisko nie został wystarczająco nagłośniony. Informacji na ten temat nie zamieściło na swojej oficjalnej stronie internetowej RPWiK, choć wydaje się że jest to dość ważna sprawa. Nie została również zamieszczona na oficjalnej stronie gminy Brzesko. Jedynie na portalu gminy Dębno można było znaleźć informacje o ogłoszonym naborze. Wydaje się to dość dziwne, ponieważ odpowiednie nagłośnienie naboru bez wątpienia powinno być główną troską Zarządu Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji na którego czele stoi obecnie Krzysztof  Ojczyk.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast