Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uprawy konopi indyjskich pod okiem brzeskich policjantów

Uprawy konopi indyjskich pod okiem brzeskich policjantów

konW miesiącu  maju i czerwcu 2016 roku policjanci z wydziału kryminalnego brzeskiej jednostki zajmujący się przestępczością narkotykową ujawnili i zlikwidowali na terenie powiatu brzeskiego 3  uprawy krzewów konopi indyjskich.

Uprawą konopi indyjskich zlokalizowanych na terenie powiatu brzeskiego zajmowali się młodzi mieszkańcy, którzy  w swoim miejscu zamieszkania  uprawiali tzw. sposobem  domowym  krzewy konopi indyjskich.

W każdym z ujawnionych  miejsc prowadzenia działalności przestępczej znajdowały się krzewy konopi indyjskich w ilości od 3 do 5 szt. we wczesnej fazie wzrostu (rośliny do 30 cm wysokości), które rosły w doniczkach w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach (szafa ubraniowa) lub były przygotowane do wysadzenia do gruntu.

Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili właścicieli krzewów, którzy w toku postępowania procesowego wyjaśnili, że do założenia upraw wykorzystywali nasiona konopi zakupione przez Internet. Działania operacyjne brzeskich kryminalnych pozwoliły na  zabezpieczenia łącznie 12 krzewów konopi indyjskich , z których łączne sprawcy mogli uzyskań około 200 działek dilerskich o wartości około 6000 zł.

Ujawnione krzewy zostały zabezpieczone procesowo przez technika kryminalistyki, a domorośli hodowcy za swe czyny usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które zagrożone jest karą nawet do 3-ch lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast