Nie przegap
Strona główna » Region » Uroczyście otwarto most w Rajbrocie

Uroczyście otwarto most w Rajbrocie

Wicewojewoda małopolski Józef Gawron wraz ze starostą bocheńskim Ludwikiem Węgrzynem i wicestarostą  Józefem Mroczkiem uroczyście otwarli nowy most w Rajbrocie.

W uroczystości wzięli również udział : wójt Gminy Lipnica Murowana, radni powiatowi oraz przedstawiciele samorządu gminnego, przedstawiciele policji oraz mieszkańcy Rajbrotu.

Realizacja inwestycji polegała na zastąpieniu starej drewnianej kładki nowym stalowo – betonowym obiektem inżynierskim, przebudowie drogi powiatowej wraz z dojazdami i montażem elementów bezpieczeństwa ruchu. Powstał również chodnik po prawej stronie, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do rzeki Uszwica.  Remont obejmował także przebudowę skarp koryta rzeki Uszwica wraz z umocnieniem oraz przebudową przydrożnych rowów .

To już kolejna duża inwestycja której modernizację udało się zakończyć  w tym roku na terenie naszego powiatu, niedawno oddaliśmy do użytku zabezpieczone i ustabilizowane osuwisko, most w Nieszkowicach Wielkich a ku końcowi są prace na moście w Królówce. Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd Powiatu w sferze infrastruktury drogowej mają na celu nie tylko podniesienie poziomu jakości dróg i mostów ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego.

Inwestycja była możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości 650 tysięcy złotych a całość prac pochłonęła prawie 900 tysięcy złotych.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast