Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uroczysta Sesja Rady Gminy

Uroczysta Sesja Rady Gminy

28 grudnia 2016 r. w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbyła się czternasta, ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno, a także nagrody dla laureatów konkursów: Dębowe Serce i Dębińskie Pasje.

W II edycji Konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”, kapituła przyznała dwie nagrody, których laureatkami zostały uczennice Zespołu Szkół w Łysej Górze. Jedną z nagród otrzymała 11-letnia Amelia Marek z Sufczyna. Jej główną pasją jest pływanie, w którym odniosła już liczne sukcesy na szczeblu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma już ponad sto medali, a pierwsze „złoto” zdobyła trzy lata temu. Oprócz tego, Amelia uczęszcza również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Druga z nagród trafiła do 13-letniej Weroniki Najberek z Łysej Góry – utalentowanej biegaczki, od lat zbierającej medale na wszelkich zawodach lekkoatletycznych, w których ma możliwość uczestniczenia. W tym roku zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju lekkoatletycznym. Interesują się nią kluby sportowe z całego regionu. Nastolatka reprezentuje również szkołę muzyczną w Porąbce Uszewskiej i bierze udział w konkursach wokalnych.

Nagrodę Wójta Gminy Dębno „Dębowe Serce” otrzymał ksiądz Marian Majka, który przez wiele lat był proboszczem Parafii św. Małgorzaty w Dębnie. W czasie swojej posługi kapłan w ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju zarówno samego kościoła, jak i całej parafii. Był zaangażowany w działalność dobroczynną, a także w zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Ksiądz Majka zainicjował i nadzorował liczne inwestycje, których realizacja pozwoliła na niezbędną renowację budynku kościoła i terenów wokół niego. Dzięki jego staraniom, kościół w Dębnie jest dziś wizytówką diecezji. Pomimo ogromu pracy w parafii i poza nią – przez wiele lat był równocześnie Dziekanem dekanatu w Porąbce Uszewskiej – troszczył się o los swoich parafian, wśród których cieszy się wielkim szacunkiem i poważaniem.

Podczas sesji odbyło się również przekazanie przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Odebrał go pochodzący z Łysej Góry Jerzy Sacha – ubiegłoroczny laureat nagrody „Dębińskie Pasje”. Pan Jerzy to prawdziwy człowiek renesansu. Jest uznanym plastykiem, rzeźbiarzem i nauczycielem sztuki, którego prace zdobią obiekty użyteczności publicznej w całym kraju. Jednocześnie, laureat był również utytułowanym sportowcem, a później trenerem i działaczem sportowym, wielokrotnie odznaczanym za swój wkład w rozwój kultury fizycznej w regionie. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno Jerzemu Sacha jest uhonorowaniem jego ogromnego dorobku na wielu płaszczyznach życia i nieustającego udziału w promowaniu naszej Gminy.

Po uroczystościach, które uświetnił występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, rozpoczęła się robocza część sesji. W jej trakcie przyjęto między innymi uchwałę budżetową Gminy Dębno na rok 2017, wieloletnią prognozę finansową, ramowy plan pracy Rady Gminy oraz roczne plany pracy Komisji i Komisji Rewizyjnej Rady.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast