Don't Miss
Home » Wiadomości » Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada br. w całym kraju odbywały się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy powiatu brzeskiego, dzieci i młodzież, przedstawiciele samorządów lokalnych, służb mundurowych oraz instytucji państwowych zebrali się przy brzeskim magistracie, aby także uczcić tą doniosłą rocznicę.

W uroczystych obchodach brzeską Policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów. W tym roku obchody tego święta nabierają szczególnego znaczenia, bowiem przypada setna rocznica odzyskania wolności i suwerenności przez Naród Polski. Uroczystą oprawę miały również obchody tego święta w Brzesku. Poczty sztandarowe i delegacje punktualnie o godz. 10.00 wyruszyły spod budynku Urzędu Miejskiej w Brzesku do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Starszego, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie odśpiewano hymn i złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów.

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

KPP Brzesko

Foto Maciej Mazur

Foto Bogusław Hajduk

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Brzesku-przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Nieznanego żołnie kwiatów🇵🇱🇵🇱🇵🇱 #niepodlegla #niepodległa #100latniepodległej

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 11 listopada 2018

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast