Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uroczyste podsumowanie

Uroczyste podsumowanie

IMG_6469W ostatni weekend stycznia w Uściu Solnym odbył się finał projektu ,,Uściańskie bajanie – działamy z pasją poprzez rozwijanie kreatywności i twórczości plastycznej oraz rękodzieła ludowego”. Inicjatywa została sfinansowana przez fundację WBK Banku Zachodniego w ramach drugiej edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Celem projektu było zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców miejscowości i włączenie ich w życie kulturalne lokalnej społeczności mówi koordynator projektu, Sylwia Gadowska – pracownik Gminnej Filii Bibliotecznej w Uściu Solnym.

W uroczystości obok uczestników projektu udział wzięli: kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej Teresa Klamka, przewodniczący Rady Gminy – Kazimierz Tyrcha, radni: Jan Misiorowski oraz Zbigniew Moskal, a także dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej Marek Antosz.

– W trakcie trwania projektu odbyły się zajęcia z decoupage, malowanie na szkle i na płótnie, wyrabianie figurek z masy solnej. Efektem tego wszystkiego jest ciekawa wystawa. Dla nas to cudowna sprawa! Spotykamy się, rozmawiamy, mamy okazję odpocząć od codzienności – mówi Zofia Misiorowska. Dzięki udziałowi w projekcie inaczej popatrzyłam na wiek 60+. Dotychczas zajmowałam się głównie wnukami. Są u mnie na pierwszym miejscu. Zawsze! Ale czasami trzeba znaleźć czas również dla siebie – dodaje Eugenia Mączka.

Podczas podsumowującego spotkania odbyło się wspólne kolędowanie oraz występ Pań z koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, którym towarzyszył Kazimierz Różycki z orkiestry Dętej w Uściu Solnym.

W inicjatywie wzięli również udział młodsi mieszkańcy miejscowości. W przeciągu czterech miesięcy uczestniczyli w zajęciach sportowych w świetlicy, warsztatach plastycznych, spotkaniach integracyjnych, konkursach plastyczno-literackich oraz finałowej zabawie karnawałowej. Łącznie w projekcie udział wzięło 96 osób dorosłych i 34 dzieci.

IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast