Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uroczystości w Sterkowcu

Uroczystości w Sterkowcu

15 października 2011r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Sterkowcu otrzymała imię Św. Stanisława Szczepanowskiego BM. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Szczepanowie.

Podczas liturgii w imieniu księdza biskupa sztandar poświęcił ks. infułat Władysław Kostrzewa. Mszę Św. koncelebrowali ponadto: dziekan i kustosz Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie – ks. Władysław Pasiut, ks. Władysław Bielatowicz, ks. Jacek Drożdż oraz inni księża pracujący w parafii.

Sztandar wprowadzili do kościoła przedstawiciele Rady Rodziców – Małgorzata Biernat, Małgorzata Jemioło i Piotr Przybyło. Msza Św. w Bazylice została zakończona adoracją relikwii Św. Stanisława.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP – Edward Czesak, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Brzesku – burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk oraz Radni Miejscy i Powiatowi, jak również naczelnik Wydziału Edukacji – Józef Cierniak. Ponadto obecna była przedstawicielka kuratorium – Urszula Blicharz i dyrektorzy szkół z terenu gminy. Wśród gości obecny był m.in. Marian Zalewski – pochodzący ze Sterkowca wójt Gminy Szczurowa, a także emerytowani nauczyciele, mieszkańcy i przyjaciele szkoły w Sterkowcu.

Z kościoła sztandar przewieziono do budynku szkoły gdzie w sali widowiskowej Domu Kultury w Sterkowcu odbyła się dalsza część uroczystości. Akt nadania imienia szkole odczytał przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk. W dalszej kolejności poczet przekazał sztandar ufundowany przez Radę Rodziców na ręce dyrektor Bożeny Martyna, która z kolei przekazała go uczniom. W poczcie sztandarowym uczestniczyli uczniowie klasy VI, a w ślubowaniu przedstawiciele wszystkich klas.

Później przyszedł czas na okolicznościowe przemowy przybyłych gości, a na zakończenie uczniowie klasy V i VI przedstawili część artystyczną wprowadzającą w życiorys Św. Stanisława – patrona szkoły.


za sterkowiec.edu.pl / IB

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast