Don't Miss
Home » Kultura » UWAGA: Gwiazdy XIV BORZĘCKIEGO ŚWIĘTA GRZYBA

UWAGA: Gwiazdy XIV BORZĘCKIEGO ŚWIĘTA GRZYBA

Już po raz XIV odbędzie się Borzęckie Święto Grzyba.  Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie z pewnością będzie przykuwać uwagę mieszkańców regionu. W dniach 25-26 sierpnia nie zabraknie gwiazd polskiej estrady, ale również zmagań sportowych oraz kulinarnych. Na scenie zaprezentują się Red Lips, C-Bool, Piersi, Gromee!

Gwiazdy tegorocznych IX Dni Gminy Borzęcin oraz XIV Borzęckiego Święta Grzyba zaprezentował wójt Janusz Kwaśniak podczas trwającej właśnie „Rocznej Konferencji Prasowej Gminy Borzęcin”.

IX DNI GMINY BORZĘCIN
GRAJMY SWOJE Z RDN MAŁOPOLSKA
I XIV BORZĘCKIE ŚWIĘTO GRZYBA
Stadion sportowy w BORZĘCINIE

Sobota, 25 sierpnia 2018r.

KONCERT: RED LIPS
W 2011 roku wzięli udział w I edycji talent show telewizji Polsat – „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli do półfinału. W 2013 roku, szturmem podbili polskie stacje radiowe hitem „To Co Nam Było”. Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 milionów!

 

KONCERT: C-BOOL
C-BooL czyli Grzegorz Cebula urodzony 30.05.1981 w Pyskowicach na Śląsku. Od najmłodszych lat muzyka była dla niego głównym hobby i zainteresowaniem. Z muzyką klubową związany od 1992 roku, zaś jako DJ czynnie pracuje od 1998 roku. Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 roku. Dwa najpopularniejsze nagrania z okresu 2003-2005 – Would You Feel i House Baby, wyznaczyły od dnia swojego powstania nowy trend w muzyce tanecznej, który królował na parkietach tanecznych w Polsce i w kilku krajach Europy przez długi czas.
W 2016 roku ukazał się singiel – „Never Go Away. Kompozycja znalazła się na 1. miejscu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Nagranie uzyskało w Polsce status diamentowego singla, przekraczając liczbę 100 tysięcy sprzedanych kopii. Tego samego roku ukazał się singel „Magic Symphony” Utwór pokrył się w Polsce poczwórną platyną, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 80 tysięcy kopii.
9 marca 2018 ukazał się singiel „Wonderland”, który po 26 dniach od premiery osiągnął wynik ponad 14 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Niedziela, 26 sierpnia 2018r.

KONCERT: PIERSI
Kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek „DZIADEK” Moździerski, Rafał „JEZIORO” Jezierski oraz Andrzej „OLI” Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.
W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem Piersi. Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”.
Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – ich zdaniem – zostało umieszczonych na nowej płycie. Pochodząca z płyty „Piersi i Przyjaciele 2” piosenka „Bałkanica” promująca swoisty powrót Piersi, przysporzyła grupie nowych odbiorców. Zespół w tym roku zaprezentuje się w Borzęcinie.

KONCERT: GROMEE
Gromee to krakowski producent, DJ, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Swoje pasje rozwija w rodzinnym mieście – Krakowie. Odnajduje się doskonale w rożnych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. W 2015 roku premierę miał singiel artysty utwór „Follow You” który wokalnie wspiera amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem.
W 2015 i 2016 roku artysta gościnnie wystąpił również na Life Festiwal Oświęcim, gdzie zagrał między innymi przed Eltonem Johnem. W roku bieżącym Gromee będzie reprezentował Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Oprócz koncertów gwiazd sceny muzycznej w trakcie obchodów Dni Gminy Borzęcin, które odbędą się w dniach 19-26 sierpnia br. i Borzęckiego Święta Grzyba nie zabraknie stałych elementów programu takich jak: Konkurs Sołectw, Konkurs na Potrawę z Grzybów, Konkurs na Kosz Grzybów, czy licznych turniejów rekreacyjnych i sportowych.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy, w tym samego programu można będzie już wkrótce znaleźć na stronie internetowej www.swietogrzyba.pl oraz na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/swietogrzyba/

Już dzisiaj Państwa na te wydarzenia serdecznie zapraszamy!!!

 

borzecin.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast