Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uwaga na internetowych oszustów!

Uwaga na internetowych oszustów!

policjaRośnie liczba pokrzywdzonych, którzy zostali oszukani za pośrednictwem internetu. Na Policję coraz częściej zgłaszają się osoby, które na różnych portalach aukcyjnych dokonały zakupu, jednak zamówiony towar nigdy do nich nie dotarł. Policjanci skrupulatnie i szczegółowo sprawdzają takie oszustwa. Wiele z takich spraw znajduje finał w sądzie.

Jedną z takich spraw dotyczących oszustw prowadził Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Sprawca wyłudzeń, mieszkaniec powiatu brzeskiego po zarejestrowaniu działalności gospodarczej założył kilka kont na jednym z portali internetowych, na którym proponował do sprzedaży nowe telefony komórkowe różnych marek. Zamówiony sprzęt jednak nigdy nie trafiał do klientów. W opisie aukcji sprzedający umieszczał informację, że telefony pochodzą z Chin i są produktami oryginalnymi. Jako, że wystawiona cena za sprzęt była bardzo kusząca, w zależności od modelu niższa od kilkudziesięciu do kilkuset złotych od oferowanych na rynku polskim, zainteresowanie jego aukcjami było bardzo duże. Już w pierwszych tygodniach swojej „działalności” oszust zawarł kilkadziesiąt transakcji. Opis każdej aukcji był tak wymyślony, aby proceder ten trwał jak najdłużej, a sprawca mógł cieszyć się osiągniętymi w ten sposób profitami. Potencjalni klienci po wpłacie pieniędzy za zakupiony telefon musieli czekać na niego do miesiąca czasu z uwagi na rzekomy jego transport z Chin.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci dotarli do 70 osób pokrzywdzonych z terenu całego kraju, które dokonały zakupu telefonów, a następnie ich nie otrzymały pomimo tego, że za nie zapłacili. W ten sposób internetowy oszust wzbogacił się o ok. 28 tys. złotych. Pomysłowy przedsiębiorca przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i dobrowolnie poddał karze.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast