Nie przegap
Strona główna » Region » Velo Familiada Proszowicka 2017 czyli ,,Zamień Tablet na rower”

Velo Familiada Proszowicka 2017 czyli ,,Zamień Tablet na rower”

,,Zamień Tablet na rower” – pod takim hasłem wyruszyła z Proszowic rodzinna wycieczka rowerowa. Cykliści rozpoczęli podróż już o godzinie 9 rano. Spod parkingu przy hali MOSiR w Proszowicach wyruszyli w trasę przez Nowe Brzesko oraz Ispinę, gdzie grupa wjechała na Wiślaną Trasę Rowerową. Inicjatorem rodzinnego rajdu rowerowego był dr Wojciech Skucha, Radny Województwa Małopolskiego.

Jednym z przystanków na trasie rajdu była miejscowość Uście Solne znajdująca się w gminie Szczurowa. Po krótkim odpoczynku w budynku biblioteki oraz nabraniu sił na dalszą podróż uczestnicy przenieście się na rynek, gdzie poznali historię wsi. Przewodnikiem podczas sobotniego spotkania był Kazimierz Różycki, mieszkaniec Uścia oraz kierownik tamtejszej Orkiestry Dętej.

Wycieczka zrodziła się z pomysłu Pana dr Wojciecha Skuchy, a my wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,Gniazdo – Ziemia Proszowicka” napisaliśmy wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie na organizację przedsięwzięcia. Cała trasa liczy ok. 55 km. – opowiada Ewa Baranowska z Biura Rady i Promocji Gminy Proszowice.

W sobotnim rajdzie rowerowym wziął udział inicjator wydarzenia dr Wojciech Skucha – Radny Województwa Małopolskiego, Grzegorz Cichy – Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, Przewodniczący Rady Miejskiej Proszowice Krzysztof Wojtusik, Wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek, Dyrektorzy pobliskich Szkół,  mieszkańcy miasta Proszowice oraz grupa z Niepołomic. Najmłodszy uczestnik wycieczki, który podróżował wraz z rodzicami miał kilkanaście miesięcy.

Dr Wojciech Skucha jest zapalonym kolarzem, a swoją postawą promuje zdrowy sposób spędzania wolnego czasu, dlatego chętnie włączyliśmy się w organizację wydarzenia – mówił Grzegorz Cichy, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice. 

ES

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast