Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Vesna i Ekoartyści świętują zakończenie projektu

Vesna i Ekoartyści świętują zakończenie projektu

ted_6847Spektakularnym pokazem mody Stowarzyszenie Vesna i młodzieżowa grupa Ekoartystów zakończyli projekt realizowany w ramach programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wydarzenie finałowe pod hasłem „Eco Fashion Night” odbyło się w lokalu „Biesiada Przy Lesie” i zgromadziło liczną publiczność, która żywiołowo oklaskiwała eko kreacje i najważniejszych aktorów tego wieczoru w roli modelek i modeli.

Tematem wiodącym zrealizowanego projektu, spinającym poszczególne działania była edukacja ekologiczna. Ekologia i moda była komunikowana w atrakcyjnej formie poprzez działania związane z wykonywaniem przedmiotów z odpadów w pracowni projektowej, wyjazdy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, na Fashion Week Poland do Łodzi, do Muzeum Narodowego w Krakowie, itd. W projekcie pod nazwą „Project Eco Design” uczestniczyła młodzież z terenu gminy Gnojnik w wieku 13-19 lat, która do partnerskiej współpracy zaprosiła klasę projektowania ubiorów ze Szkoły Szczepanika w Tarnowie, a na wydarzenie finałowe także przedszkolaków z ternu gminy Gnojnik i z Tymowej, którzy wykonali najfajniejsze kostiumy w konkursie „eko moda malucha”- drugim projekcie edukacji ekologicznej , który Vesna zrealizowała dla przedszkoli.

Pokaz odbył się pod hasłem „Od Mieszka I do współczesności” i został zaaranżowany w trzech odsłonach. W pierwszej odsłonie zaprezentowane zostały stroje historyczne z różnych epok, w kolejnych dwóch odsłonach modelki i modele zaprezentowali kostiumy zaprojektowane z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Poprzez realizację takiego projektu Vesna pokazała, że modą można się bawić, można też bawiąc się prowadzić skutecznie edukację ekologiczną. Taki zamysł miało stowarzyszenie startując w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ideą tego programu jest wyrównywanie szans młodzieży mieszkającej na wsi na start w dorosłe życie..

Wydarzeniem towarzyszącym pokazowi mody był kiermasz charytatywny eko mydełek wykonanych przez grupę nieformalną Zielarze podczas warsztatów finansowanych ze środków FIO. Zebraną kwotę w wysokości 605 zł Zielarze i Vesna przekażą potrzebującej rodzinie na wsparcie leczenia chorych dzieci.

Partnerami wydarzenia byli: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Województwo Małopolskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku i Gmina Gnojnik. Wszystkim partnerom i osobom zaangażowanym w realizację projektów należą się podziękowania i wyrazy uznania.

BM-W

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast