Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Vesna i Ekoartyści świętują zakończenie projektu

Vesna i Ekoartyści świętują zakończenie projektu

ted_6847Spektakularnym pokazem mody Stowarzyszenie Vesna i młodzieżowa grupa Ekoartystów zakończyli projekt realizowany w ramach programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wydarzenie finałowe pod hasłem „Eco Fashion Night” odbyło się w lokalu „Biesiada Przy Lesie” i zgromadziło liczną publiczność, która żywiołowo oklaskiwała eko kreacje i najważniejszych aktorów tego wieczoru w roli modelek i modeli.

Tematem wiodącym zrealizowanego projektu, spinającym poszczególne działania była edukacja ekologiczna. Ekologia i moda była komunikowana w atrakcyjnej formie poprzez działania związane z wykonywaniem przedmiotów z odpadów w pracowni projektowej, wyjazdy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, na Fashion Week Poland do Łodzi, do Muzeum Narodowego w Krakowie, itd. W projekcie pod nazwą „Project Eco Design” uczestniczyła młodzież z terenu gminy Gnojnik w wieku 13-19 lat, która do partnerskiej współpracy zaprosiła klasę projektowania ubiorów ze Szkoły Szczepanika w Tarnowie, a na wydarzenie finałowe także przedszkolaków z ternu gminy Gnojnik i z Tymowej, którzy wykonali najfajniejsze kostiumy w konkursie „eko moda malucha”- drugim projekcie edukacji ekologicznej , który Vesna zrealizowała dla przedszkoli.

Pokaz odbył się pod hasłem „Od Mieszka I do współczesności” i został zaaranżowany w trzech odsłonach. W pierwszej odsłonie zaprezentowane zostały stroje historyczne z różnych epok, w kolejnych dwóch odsłonach modelki i modele zaprezentowali kostiumy zaprojektowane z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Poprzez realizację takiego projektu Vesna pokazała, że modą można się bawić, można też bawiąc się prowadzić skutecznie edukację ekologiczną. Taki zamysł miało stowarzyszenie startując w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ideą tego programu jest wyrównywanie szans młodzieży mieszkającej na wsi na start w dorosłe życie..

Wydarzeniem towarzyszącym pokazowi mody był kiermasz charytatywny eko mydełek wykonanych przez grupę nieformalną Zielarze podczas warsztatów finansowanych ze środków FIO. Zebraną kwotę w wysokości 605 zł Zielarze i Vesna przekażą potrzebującej rodzinie na wsparcie leczenia chorych dzieci.

Partnerami wydarzenia byli: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Województwo Małopolskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku i Gmina Gnojnik. Wszystkim partnerom i osobom zaangażowanym w realizację projektów należą się podziękowania i wyrazy uznania.

BM-W

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast