Nie przegap
Strona główna » Sport » VI Górskiego Maratonu na Orientację (VI GeMnO)

VI Górskiego Maratonu na Orientację (VI GeMnO)

W drugi weekend września (8 – 9.09.2012 r.) Klub Sportowy „Kościelec” Chrzanów wspólnie z Gminą Iwkowa serdecznie zapraszają Państwa na kolejną edycję sportowo-turystycznej imprezy terenowej VI Górskiego Maratonu na Orientację (VI GeMnO).

Organizowane od kilku lat w Gminie Iwkowa imprezy extremalne mają swój określony charakter i liczne grono miłośników.  Z pewnością adrenaliny nie zabraknie na trasach VI Górskiego Maratonu na Orientację (VI GeMnO) i XI Ekstremalnego Rajdu Orła (XI ERO).

W zawodach VI GeMnO wystartują 2 – osobowe zespoły w kategoriach sportowych lub turystycznych, pieszych lub rowerowych (do wyboru podczas zgłoszenia):

– w kategorii MASTER – zespoły dwuosobowe, składające się z dwóch osób dorosłych,
– w kategorii OPEN – zespoły dwuosobowe, składające się z co najmniej jednej osoby dorosłej,
– w kategorii JUNIOR – zespoły dwuosobowe, składające się z dwóch osób w wieku 14–18 lat,
– w kategorii OPEN solo startują pojedynczo osoby dorosłe,
– w kategorii rekreacyjnej FAMILY rodziny bez ograniczeń wiekowych i ilościowych.

Trasy VI GeMnO (do wyboru: piesza lub rowerowa) przebiegać będą przez malownicze tereny gmin Śliwkowego Szlaku, a wykreślone będą na specjalnej mapie turystycznej w skali 1:30 000 (warstwice co 10 m), wydanej specjalnie na te zawody przez Wydawnictwo Compass.

Uczestnicy Maratonu będą mieli do pokonania codziennie pieszo trasy o zróżnicowanej długości. Najkrótsza jednodniowa trasa o długości około 6 km czeka na uczestników w kategorii FAMILY. Z kolei  w kategorii JUNIOR będą to trasy o długości 15 km . Na zawodników w kategorii OPEN będą  czekać trasy o długości 17 km, a w kategorii MASTER nawet 27 km. Startujący na trasach rowerowych pokonają w każdym etapie od 26  km (JUNIOR) do 41 km (MASTER).

Program Ekstremalnego Rajdu Orła (XI ERO) jest o wiele bardziej wymagający. Uczestnicy Rajdu będą mieli do pokonania pieszo i na rowerach trasę o długości od około 106 km (JUNIOR) do 150 km (MASTER). Podczas Rajdu zespoły wykonywać będą zadania specjalne (np. wspinaczka, zjazdy linowe, mosty linowe, itp.) oraz pokonywać odcinki specjalne (bieg na orientację, kajaki, specjalny odcinek terenowy).

Start obydwu imprez: centrum Iwkowej – sobota (8. września) godz. 8,00.

Do udziału w zawodach można się zgłosić nawet w dniu rozpoczęcia zawodów, niemniej jednak ze względów finansowych warto to zrobić w terminie do 27 sierpnia 2012. Zgłoszenia poprzez formularze zgłoszeniowe zamieszczone na stronie www.bno-chrzanow.org.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące imprez zamieszczone będą na stronach internetowych:
www.bno-chrzanow.org.pl, www.iwkowa.pl.

REGULAMIN/PROGRAM

Program Gemno
Trasa Gemno
Program ERO
Trasa ERO

za iwkowa.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast