Don't Miss
Home » Sport » VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych / 8 lipca 2018 r

VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych / 8 lipca 2018 r

Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zapraszają na VI Piknik Lotniczy, który odbędzie się 8.07.2018 r. na lądowisku w Strzelcach Małych gm. Szczurowa. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Organizatorzy upamiętniają 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie lotnictwa polskiego.

Dla wszystki, którzy przybędą na imprezę organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. A wśród nich: zrzut skoczków krakowskiej szkoły spadochronowej KRAKSKY z zabytkowego samolotu AN-2 Wiedeńczyk, pokaz zespołu akrobacyjnych Sił Powietrznych „Orlik”, podniebne występy grupy akrobacyjnej Firebirds, pokaz lotniczy wiatrakowca, występ na podniebnej scenie replik samolotów z I wojny światowej, pokaz synchroniczny paralotniarzy z Małopolskiego Klubu Paralotniowego.

Już od piątku na strzeleckim niebie oglądać będziemy pasjonatów z Małopolskiego Klubu Paralotniowego, którzy rozpoczną piknik już 6 lipca.

Dodatkowo przygotowano wystawę statyczną statków powietrznych, wśród których będzie można zobaczyć repliki samolotów z I wojny światowej. Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też loty widokowe oraz wydzieloną strefę dla modelarzy.

Imprezie towarzyszyć będzie: koncert Orkiestry Dętej ze Szczurowej, występ muzycznej gwiazdy wieczoru – zespołu LOKA oraz loteria fantowa.

Ponadto w programie Pikniku Lotniczego jest też:

  • Mobilne miasteczko rowerowe Piotra Bielaka, czyli miejsce w którym dzieci i młodzież mogą zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami.  Miasteczko posiada elementy takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy, przed którym należy dostosować się do znaku STOP.W miasteczku znajduje się tor przeszkód, który ma na celu poprawę techniki jazdy na rowerze. W skład toru przeszkód wchodzą takie elementy jak slalom, równoważnia czy pochylnie. W namiocie na terenie Miasteczka Rowerowego jest możliwość skorzystania z alkogogli – dzięki którym możemy zobaczyć jak widzimy świat będąc pod wpływem alkoholu i jak wpływa to na równowagę i szybkość reakcji.
  • Lazaret czyli szpital polowy wraz z ekspozycją. Sześcioosobowy personel wykonywać będzie inscenizacje obrazujące badania oraz operacje wykonywane w okresie I wojny światowej.
  • Zlot starych samochodów.

Na terenie imprezy będzie można znaleźć stoiska: Aeroklubu Krakowskiego, Aeroklubu Podhalańskiego, Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, Roberta Firszta prezentującego malarstwo lotnicze, z akcesoriami militarnymi, z zabawkami lotniczymi, promocyjne.

Przylatujących pilotów organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt pod numerem: 519 186 148. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 lipca 2018 r.

Więcej informacji na stronie: www.gck-szczurowa.pl oraz na stronie wydarzenia.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast