Don't Miss
Home » Sport » VII FESTIWAL SZTUK I SPORTÓW WALKI

VII FESTIWAL SZTUK I SPORTÓW WALKI

11 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 Brzesku odbył się VII Festiwal Sztuk i Sportów Walki zorganizowany przez sekcję Aikido Aikibudo działającą przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Trójeczka” z inicjatywy Pawła Sitarza, nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora aikido. Impreza miała na celu przybliżenie specyfiki poszczególnych sztuk walki, ich popularyzację wśród dzieci i młodzieży, wskazanie ich pozytywnego wpływu na osobowość oraz sprawność fizyczną ćwiczących.

W tym roku w festiwalu wzięły udział trzy zespoły.  Na początku mogliśmy podziwiać dzieci i młodzież z sekcji Aikido Aikikai z Bochni, trenujące pod kierunkiem Kingi Norek, stopień mistrzowski drugi Dan. Następnie na macie pojawili się gospodarze imprezy – sekcja Aikido Aikibudo i Goshin Jitsu z Brzeska kierowana przez Pawła Sitarza (pierwszy Dan Aikijitsu). Mistrzowie i młodzi adepci sztuk walki zaprezentowali różnego rodzaju ćwiczenia zwinnościowe, efektowne uderzenia i kopnięcia,  techniki samoobrony oraz różne sposoby amortyzacji upadku. Na imprezie nie mogło również zabraknąć stałego gościa festiwalu – shihana Czesława Poczykowskiego (ósmy Dan) – lidera Stowarzyszenia Systema Sambo Nowy Sącz. Wspaniały i zapierający dech w piersiach pokaz tej grupy, wzbogacony o elementy akrobatyki,  wzbudził wiele emocji wśród widzów. Na zakończenie dyrektor brzeskiej „trójki” – Dorota Wójcik – wręczyła uczestnikom pokazu okolicznościowe dyplomy i statuetki.

Po raz kolejny festiwal, przebiegający pod hasłem „Być silnym, znaczy być użytecznym”, udowodnił, że sztuki walki nie muszą się kojarzyć wyłącznie z przemocą i agresją. Opanowanie często skomplikowanych techniki walki wymaga wiele wysiłku i  cierpliwości, a te z kolei kształtują charakter, uczą samodyscypliny, wpływają na zręczność i sprawność fizyczną sportowca.

PSP 3 Brzesko

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast