Nie przegap
Strona główna » Sport » W Bielczy powstaje kompleks sportowy

W Bielczy powstaje kompleks sportowy

Trwają prace przy budowie kompleksu sportowego w miejscowości Bielcza, gmina Borzęcin. Zadanie w ramach projektu „Przebudowy i budowy obiektów rekreacyjno – sportowych na terenie gminy Borzęcin” realizuje firma GRETA SPORT z Dąbrowy Górniczej. Przylegający do miejscowego Zespołu Szkół obiekt, którego oddanie do użytku planuje się jeszcze w tym roku będzie ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.

W Bielczy powstanie boisko ze sztucznej trawy do gry w piłkę nożną, boisko do gry w piłkę ręczną o nawierzchni poliuretanowej, boisko do piłki plażowej o nawierzchni z piasku, lekkoatletyczna bieżnia 4-torowa o długości 75 metrów oraz skocznia skoku w dal. Dodatkowo w ramach innego prowadzonego już projektu inwestycyjnego przy kompleksie sportowym uruchomiony zostanie ogólnodostępny plac zabaw – wyjaśnia wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Ta inwestycja to odpowiedź na oczekiwania miejscowej społeczności, a szczególnie środowiska sportowego, dzieci i młodzieży.

Zadowolenia nie kryją uczniowie miejscowego Zespołu Szkół, którzy na co dzień dysponowali prowizorycznym boiskiem sportowym zewnętrznym i halą sportową o wymiarach 12×26 metrów.

Nowe boiska i bieżnie pozwolą nam rozwijać się sportowo – stwierdzają zgodnie.

Wartość robót budowlanych zamyka się kwotą ponad 600 tysięcy złotych. Zadanie jest współfinansowane ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

za borzecin.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast