Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W Czchowie powstanie nowoczesne place targowe

W Czchowie powstanie nowoczesne place targowe

wreczenie umowa1Kolejne nowoczesne targowiska, dofinansowane z programu PROW zostaną wybudowane w Małopolsce – środki trafią również do Czchowa. Władze Małopolski przeznaczyły 1 mln zł na inwestycję w Bochni i 567 tys. zł na nowy targ w Czchowie. 4 listopada w Tarnowie Stanisław Sorys z zarządu województwa przekazał burmistrzowi Bochni Stefanowi Kolawińskiemu i burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie umowy gwarantujące dofinansowanie.

– Samorząd województwa podjął decyzję o ogłoszeniu po raz drugi konkursu na budowę targowisk po to, by powstawały nowoczesne place wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Poprzez realizację programu staramy się zbliżyć rolników do konsumentów. Chcemy, aby na naszych stołach były promowane i serwowane małopolskie produkty – mówił Stanisław Sorys.

o przyznanie pomocy w ramach działania „ Podstawowe Usługi dla Gospodarki i Ludności Wiejskiej” objętego PROW na lata 2007 – 2013 na realizację zadania pn.: „ Budowa targowiska stałego w miejscowości Czchów”. Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 568 469,00 zł.

W wyniku realizacji projektu powstanie bezpieczne i przyjazne miejsce sprzedaży produktów lokalnych w miejscowości Czchów. Wsparcie inwestycji przyczyni się do aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich, rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz wyrównania szans rozwojowych między miastem a obszarami wiejskimi, a tym samym wpłynie na rozwój gospodarczy regionu.

Zarząd województwa przeznaczył ponad 4,2 mln złotych na budowę i modernizację targowisk także w Andrychowie, Korzennej i Łącku. Wszystkie 5 wniosków złożone w II naborze otrzyma dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW 2007–2013. Stanisław Sorys przypomniał, że w I naborze wniosków w 2012 roku przyjęto do realizacji 19 projektów na kwotę dofinansowania ponad 15 mln zł.

Obecni na spotkaniu burmistrzowie złożyli podziękowanie zarządowi województwa, w szczególności Stanisławowi Sorysowi za dobrą współpracę oraz pragmatyczne podejście do całego zagadnieni.a

– Uzyskane środki przyczynią się do wybudowania nowych targowisk spełniających wszystkie normy, a tym samym przyczynią się do poprawy warunków osób prowadzących działalność targową – podkreślali burmistrzowie.

malopolskie.pl / czchow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast